YAŞAM
Giriş Tarihi : 20-05-2022 00:05

Yayla yollarında bakım çalışmaları

Kemer Belediyesi, sıklıkla kullanılan yayla yollarında bakım çalışmalarına başladı. Kesme boğazı bölgesinde yer alan yolda ise otokorkuluk sitemi çalışmaları hızla devam ediyor.

Yayla yollarında bakım çalışmaları

Kemer Belediyesi, sıklıkla kullanılan yayla yollarında bakım çalışmalarına başladı. Yaz aylarını yaylada geçiren ve yoğun bir şekilde kullanılan yayla yollarında reglaj ve temizlik çalışmaları yapılıyor.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamasında “ Yaz aylarının yakınlaştığı şu günlerde yayla yollarını daha sık kullanacak olan vatandaşlarımızın rahat ve güveni için yayla yollarında çalışma başlattık. Ekiplerimiz, şu anda Somakseniri mevkiinde reglaj ve temizlik çalışmaları yapıyorlar. Her zaman Kemerli vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

OTOKORKULUK ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR

Öte yandan otokorkuluk sitemi çalışmaları hızla devam ediyor. Kesme boğazı bölgesinde yer alan yolda devam eden çalışmalar ile vatandaşların daha rahat ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmaları ve oluşabilecek kazalara karşı tedbir alınması hedefleniyor. Kesme Boğazı yolunda 1300 mt. olarak gerçekleştirilecek olan otokorkuluk sitemi ile hem araç hem de yaya güvenliği sağlanacak.

Başkan Necati Topaloğlu, çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, “Vatandaşlarımızın güvenliği bizim için öncelik taşıyor. Bölgemizdeki muhtelif sokaklarda araç ve yaya güvenliği acısından önem arz eden basit otokorkulukların yapımına bir hafta önce başlamıştık. Kuzdere Mahallemizde Kesme Boğazındaki kazaların yoğun yaşandığı bölge için yaklaşık 1300 m basit otokorkuluk yapımı gerçekleştirerek kazalara karşı tedbir almayı hedefliyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

AdminAdmin