ANTALYA
Giriş Tarihi : 04-03-2021 08:46   Güncelleme : 04-03-2021 08:46

Teknik Bilimler MYO ile ANTGİAD arasında iş birliği

Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) arasında sektör iş birliği ve dış paydaş etkileşimi kapsamında yüksekokul müdürlüğünün daveti ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Teknik Bilimler MYO ile ANTGİAD arasında iş birliği

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleştirilen toplantıya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Şükrü Özen, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Dr. Bertan Güllüdağ, Dr. Öğr. Üyesi Arzu Er, Yüksekokul Sekreteri Veli Türkmen ile ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert, Yönetim Kurulu Üyeleri Serkan Sarıdaş, Mustafa Erşahin, Tunç Yiğit Demirci katıldı.

Teknik alanlarda eğitim- öğretim gören potansiyel ara insan iş gücüne, uygulamaya yönelik olarak fen, teknik ve bilişim konularında yeterli bilgileri vermek ve bu elemanların hızla gelişen teknolojiye uyum sağlama, problem çözme, karar verme, sorumluluk alma ve girişimci olma özelliklerine sahip olmalarını sağlama misyonu ile eğitim verdiklerini belirten Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Şükrü Özen, “Antalya Genç İş İnsanları Derneği ile yapılan görüşme neticesinde sektöre kazandırılacak ara elemanların mesleki ve teknik uygulamalı eğitimleri, proje destekleri ve mezun öğrencilere istihdam sağlanması hususlarında görüş alışverişinde bulunduk. Öğrencilerimizin daha kaliteli, uygulamalı ve sektöre yönelik eğitimleri için birçok sektör temsilcisiyle görüşmelermizi sürdüreceğiz" dedi.

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert ise “Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek ortak yapılabilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine nazik ev sahipliği için teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

(DHA)