ANTALYA
Giriş Tarihi : 03-06-2021 12:18   Güncelleme : 03-06-2021 12:18

Şampiyonlar, Rektör Özkan'ı ziyaret etti

Süper Lige yükselen Antalya 07 Kadın Basketbol Takımı, kupalarıyla Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'ı ziyaret etti. Rektör Özkan, takıma desteklerinin süreceğini söyledi.

Şampiyonlar, Rektör Özkan'ı ziyaret etti

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ne yükselen Antalya 07 Kadın Basketbol Takımı ile bir araya geldi. Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Yönetim Kurulu Salonu'nda şampiyon takım ile buluşan Rektör Özkan, yaşattıkları gurur için oyunculara teşekkür ederek, "Maçlarınızı büyük bir keyif ve gururla takip ettik. Süper Lig'e çıkmanız bizleri çok mutlu etti. Süper Lig'de gelecek sezon oynayacağınız maçlara geleceğiz. Anadolu Efes'in galibiyeti de bizleri mutlu etti. İnşallah Anadolu Efes'in Avrupa arenasında tattığı galibiyetleri de tadarsınız" dedi.

TAKIMDA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ RUHU

Rektör Özlenen Özkan, antrenmanlarını ve maçlarını Akdeniz Üniversitesi'nde yer alan Gazi Mustafa Kemal Spor Salonu'nda gerçekleştiren kadın basketbol takımında Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin de yer almasından ve takımın başında Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Rıza Darendelioğlu'nun olmasından ayrıca gurur duyduklarını vurguladı. Rektör Özkan, "Takıma destek vermek için elimizden geleni yapacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla da irtibat halindeyiz. Spor tesislerimizin hepsini daha iyi seviyeye getirerek herkesin kullanımına açmak için çalışmalara başlandı" şeklinde konuştu.

YENİ HEDEF AVRUPA

Pandemi nedeniyle seyircisiz ve yolculuklar nedeniyle zor biz sezon geçirdiklerini söyleyen antrenör Rıza Darendelioğlu, "Antalya 07 Basketbol takımı 3 yıl önce Akdeniz Üniversitesi takımı olarak kurulmuştu" dedi. Takımda yer alan Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği öğrencisi Aslı Çil, bu yıl hem mezuniyet, hem de şampiyonluk gururunu bir arada yaşadığını anlattı. Takımda 3 yıldır forma giydiğini söyleyen Aslı Çil, "Spor ve eğitim hayatımı birlikte yürütmek zorlu bir süreç oldu ama bu işe baştan gönül koyduğum için ikisini de birlikte güzel bir şekilde yürüttüm" dedi. Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümünde okuyan Sibel Özel ise bu yıl 1'nc sınıfta olduğunu belirterek, "Genç yaşta şampiyonluk yaşamak ve hedefleri olan bir takımda olmak heyecanlandırıyor" şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında Genel Menajer Serkan Özer, Yardımcı Antrenör Çağdaş İlgöz, Masör Naci Özaydın da yer aldı. Antrenör Rıza Darendelioğlu ve takım kaptanı Dilara Tongar, oyuncularla keyifli bir sohbet gerçekleştiren Rektör Özkan'a günün anısına oyuncular tarafından imzalanan forma hediye etti.

(DHA)