GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-05-2021 15:17   Güncelleme : 20-05-2021 15:17

Rektör Özkan’dan Kemer ziyareti

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti. Başkan Topaloğlu ile birlikte AÜ Denizcilik Fakültesi Binasını da inceleyen Rektör Özkan, Kemer’in kendisi için ayrı bir yere sahip olduğunu belirterek, “Bir Kemerli olarak Kemer benim için ayrı bir yer. Akdeniz Üniversitesi olarak burada varlık göstermeyi diliyoruz” dedi.

Rektör Özkan’dan Kemer ziyareti

Şüheda PARTAL

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Genel Sekreter Ali Evren İmre ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Necati Toaploğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette, Kemer Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Gülsüm Bal da yer aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Topaloğlu, bir eğitimci olarak Göynük Belediye Başkanlığı zamanında ve Kemer Belediye Başkanı olduktan sonraki süreçte eğitime verdiği katkıları ve destekleri anlattı.

‘KEMER BELEDİYESİ OLARAK HAZIRIZ’

“Eğitim varsa gelecek var” sloganı ile hareket ettiklerini belirten Başkan Topaloğlu, “Rektör Özlenen Özkan’ın ziyaretinden memnun olduk. Özlenen hanım aynı zamanda Kemerlidir ve Kemerimize ayrı bir önem vermektedir. Kemer’de yer alan ve şu anda kapalı durumdaki Denizcilik Fakültesi Binasının son durumunu kendisi ile konuştuk. Burada bir çalışma yapacaklarını söylediler. Burayı, eğitim ve öğretime kazandırmak için Kemer Belediyesi olarak elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizi kendilerine ilettim. Özlenen Özkan hanım da bizde sizlerden bunu beklerdik dedi. Fizibilite çalışmaları yapıldıktan sonra burayı ayağa kaldırmak için Kemer Belediyesi olarak hazırız. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

‘BURADA VARLIK GÖSTERMEYİ DİLİYORUZ’

Kemerli olduğunu ve Kemer’in kendisi için ayrı bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, ise “Bir Kemerli olarak Kemer benim için ayrı bir yer. İlk ziyaret ettiğimiz belediye de Kemer Belediyesi oldu. Başkanımızı da çok seviyoruz. Aile dostumuz aynı zamanda. İnşallah hep beraber çok iyi bir turizm sezonu geçiririz. Eğitimi de konuştuk başkanımla. Akdeniz Üniversitesi olarak burada varlık göstermeyi diliyoruz” diye konuştu.

Ziyarette, Başkan Topaloğlu, Rektör Özkan’a Kemer fotoğrafının yer aldığı bir plaket ve kolonya takdim etti.

Topaloğlu, ziyaret sonrası Başkan Yardımcıları Emin Gül, Gülsüm Bal ve Rektör Özlenen Özkan ve Akdeniz Üniversitesi heyeti Denizcilik Fakültesi Binasının son durumunu yerinde inceledi.