SİYASET
Giriş Tarihi : 08-09-2020 16:41   Güncelleme : 08-09-2020 16:41

'Kendi koltuk hesaplarınıza bizi karıştırmayın'

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in rahatsızlığı ve sonrasındaki koltuk hesapları yapıldığını belirterek, bu duruma AK Parti'nin karıştırılmak istenmesine tepki gösterdi.

'Kendi koltuk hesaplarınıza bizi karıştırmayın'

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in Covid 19 testinin pozitif çıkması ve tedavi sürecinde kendisini arayarak yanında olduklarını ve geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini söyledi. Taş, sadece 'Geçmiş olsun' dileklerini ifade etmekle kalmayıp, tedavi sürecinin her aşamasını yakından takip ettiklerini söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in tedavisi sürerken bazı basın organlarında Başkan Böcek'in ölümü üzerinden koltuk hesabı yapıldığı yönünde haberler yayımlandığını belirten AK Parti İl Başkanı Taş, "Hiç bir AK Partili, böylesine çirkin, böylesine siyasi etiğe ve insan vicdanına sığmayan hesap içerisinde olmaz. Belediye başkanının ölümü üzerinden bir hesap varsa bu kendi partisi içerisindedir. AK Partili yöneticilerin adının ortaya atılması hedef şaşırtmaktan başka bir şey değildir. Bu çirkin oyunlara bizi bulaştırmayın" dedi.
"Hedef saptırma gayreti içinde olan bazı siyasetçiler, ne yazık ki kurguladıkları hayal ürünü senaryoları kapı kapı dolaşıp sanki gerçekmiş gibi anlatarak, sosyal medya taşeronları vasıtasıyla gündeme taşımaktadırlar" diyen AK Parti İl Başkanı Taş, "Bu suni gündeme CHP'nin neden ihtiyaç duyduğunu iyi biliyoruz. Siyasi ahlakımız gereği sadece şunu söylüyoruz. Hedef saptırma gayretiyle ortaya attığınız iddiaları, buyurun ispat edin. İspat edemediğiniz taktirde zaten herkesin herşeyin farkında olduğundan da kuşku duymayın" dedi.
Haberlerde ismi geçen kişilerin zaten açıklama yaptığını belirten Taş, "Hiç bir AK Partili Sayın Böcek'in ölümü üzerinden bir hesap içerisine girmemiş, böyle bir görüşme de olmamıştır. Biz Sayın Böcek'in bir an önce sağlığına kavuşup, görevinin başına dönmesini ve kalan 3.5 yılını sağlıkla sıhhatle geçirmesini temenni ediyoruz" diye konuştu.

(DHA)