TURİZM
Giriş Tarihi : 25-11-2020 16:36   Güncelleme : 25-11-2020 16:36

KEMİAD’dan ‘Turizm Anayasası ve Denetim’ kitapçığı

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD) tarafından geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen toplantılar sonrası alınan meclis kararlarının yeni turizm sezonda eksiksiz olarak uygulanması amacıyla ‘Kemer Turizm Anayasası ve Denetim’ kitapçığı hazırladı. Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ve Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret eden KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, bu yıl pandemi nedeniyle uygulanamayan meclis kararları için hazırlıklara başlanılmasını ve yeni sezonda eksiksiz olarak uygulanmasını beklediklerini söyledi.

KEMİAD’dan ‘Turizm Anayasası ve Denetim’ kitapçığı

KEMİAD tarafından geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen toplantılar sonrası alınan meclis kararlarının yeni turizm sezonda eksiksiz olarak uygulanması amacıyla ‘Kemer Turizm Anayasası ve Denetim’ kitapçığı hazırladı. KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ve Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret ederek meclis kararlarının yer aldığı kitapçığı vererek kararların yeni turizm sezonunda uygulanmasını beklediklerini söyledi.

‘SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM İLKELERİNİ BENİMSEMEMİZ GEREKİR’

Ziyaretler sonrası açıklamada bulunan Sönmez, “Tüm Kemerli turizmciler gibi bizlerde Kemer’imizin marka şehir olması en büyük hayalimizdir. Kemer’in bu hayale kavuşması için dünya turizmi için ‘Birleşmiş Milletlerin Yayınlamış olduğu Sürdürülebilir Turizm İlkeleri’ ışında yöremizde de sürdürülebilir turizm ilkelerini benimsememiz gerekir. Bu doğrultu da Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu önderliğinde 2019 yılında çok defa sivil toplum örgütleri olarak toplantılar düzenlendi. Otelcilerle toplantılar yapıldı. Bunun akabinde turizm komisyonu kuruldu. Komisyon Başkanı Sayın Ramazan Kal’ın da özverili gayretleri ile 07 Ocak 2020 tarihinde Kemer Belediye Meclisi oybirliği ile turizm ilkelerine dair meclis kararı aldı. Turizmde kalite için önemli bir adım atıldı. Bizler KEMİAD olarak bu meclis kararına katkıda bulunmaktan mutluyuz. İmzası bulunan başta belediye başkanımızı ve tüm meclis üyelerimizi tebrik ediyoruz” dedi.

‘KEMER’DEKİ TÜM STK’LARA DAĞITACAĞIZ’

Alınan her karar gibi meclis kararlarının da uygulanması konusunda tüm turizmciler olarak beklemekte olduklarını aktaran Sönmez, “KEMİAD olarak bizlerde alınan meclis kararının herkesin elinin altında bulunması, sürekli hatırlanması için ‘Kemer Turizm Anayasası ve Denetim’ adıyla kitapçık hazırladık. Kemer Turizm Anayasasının tüm Kemer kamuoyunca da sahip çıkılması için ilk olarak Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç’ı ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret ederek bu yıl pandemi nedeniyle uygulanamayan meclis kararının uygulanması için hazırlıklara başlanılmasını ve yeni sezonda eksiksiz olarak uygulanmasını beklediğimizi ilettik. Kemer Turizm Anayasası’nı pandeminin izin verdiği her fırsatta Kemer’deki tüm STK’lara dağıtacağız. Denetlenebilir bir turizm, turizmde marka bir Kemer için en önemli olmazsa olmazıdır. Hızlıca denetim ilke ve prosedürlerinin hazırlıklarının başlanmasını ve yeni sezona hazır edilmesini ve uygulamasını umut ediyoruz” diye konuştu.

KEMİAD olarak Kemer Turizm Anayasasının uygulanmasının takipçisi olduğumuzu tüm kamuoyuna duyurmak isteriz.