GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-11-2020 16:06   Güncelleme : 09-11-2020 16:07

Kemer’i çok sevdiler!

Kemer’de Kasım ayının gelmesiyle birçok otel kapılarını kapatırken ilçe merkezinde bulunan Rox Royal Otel, yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya devam ediyor. Sıcak havanın da etkisiyle otelde bulunan turistler sahilde güneşin ve denizin keyfini çıkardı. Otelin Genel Müdürü Mustafa Bozlar, pandemiye rağmen kapılarını açık tutmaya devam edeceklerini belirterek, “Kemerimize katkı sağlamaya devam ediyoruz. Otelimiz şu anda dolu ve Kasım ayının sonuna kadar da doluluğumuz devam edecek” dedi.

Kemer’i çok sevdiler!

Ahmet Duran YENİGÜN

Yurdun birçok bölgesinde soğuk havalar etkisini göstermeye başlarken, Kemer’de yazdan kalma günler devam ediyor. İlçede birçok otelin kapanmasına rağmen bazı tesisler açık kalmayı sürdürüyor. İlçe merkezinde bulunan Rox Royal Otel’de ise doluluk yüzde yüze ulaştı.

Otelde konaklayan yerli ve yabancı turisteler ise sahilde güneşin ve denizin keyfini çıkardı.

Rox Royal Otel Genel Müdürü Mustafa Bozlar, yerli ve yabancı turistlerin ilçeye yoğun ilgisinin devam ettiğini söyledi. İlçede birçok tesisin kapatmasına rağmen pandemiye inat kapılarını açık tutmaya devam ettiklerini aktaran Bozlar, “Tur operatörlerinin bilgiler doğrultusunda Kasım ayının sonuna kadar bu yoğunluğun aynı şekilde devam edeceğini bekliyoruz. Temennimiz de o yönde. Bizde Kemerimize katkı sağlamaya devam etmeyi planlıyoruz. Pandemiden dolayı belli bölgelerde uçuşlar devam ediyor. Otelimizde Moskova, Yekaterinburg, St. Petersburg ağırlıklı misafirlerimiz bulunuyor, bunlar arasında Ukraynalı misafirlerimiz de bulunmakta. Malum sebeplerden dolayı toplantı seminer organizasyonu engellenmesine rağmen yerli turistlerimizin de ilçeye ilgisi devam ediyor. Yüzde 10 oranında yerli misafirimiz de var. Otelimiz şu anda dolu ve Kasım ayının sonuna kadar da bu doluluğumuz devam edecek” diye konuştu.

Sıcak havayı fırsat bilen ve denize girip bol bol güneşlenen turistler ise pandemiye rağmen Kemer’i çok sevdiklerini ve burada olmaktan çok memnun olduklarını söyledi. Otelde konaklayan bir Rus turist, “Ben Rusya’dan geldim ve burayı gerçekten çok seviyorum. Türkiye bu mevsimde mükemmel. Sonbaharda Kasım ayındayız ve hava hala sıcak, deniz ise harika. Burada olmaktan mutluyum” dedi.