TURİZM
Giriş Tarihi : 11-01-2022 20:15   Güncelleme : 11-01-2022 20:15

‘Kemer’e olan rağbet devam edecek’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 2022 turizm sezonundan herkesin çok ümitli olduğunu söyledi. Hollanda ve Almanya’daki turizm fuarlarının pandemi nedeniyle iptal edildiğini, Moskova, Ukrayna ve 9-12 Şubat’ta dünyanın en önemli turizm fuarları arasında yer alan İstanbul EMİTT Turizm Fuarına katılım sağlayacaklarını belirten Topaloğlu, “Şu ana kadar yapılan erken rezervasyonlar önceki yıllara oranla çok daha fazla. Kemer’e eskiden olan rağbet devam edecektir. Kemer’deki oteller kendilerini yeniledi. Bazı oteller bu yılki rezervasyonlarını kapattıklarını ve çok iyi bir sezon beklediklerini ifade ediyor. Herhangi bir olumsuzluk olmaz ise geçtiğimiz yıla göre çok daha iyi bir turizm sezonu bekliyoruz” dedi.

‘Kemer’e olan rağbet devam edecek’

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 2022 turizm sezonu öncesi değerlendirmelerde bulundu. Pandemi şartlarına rağmen iyi bir turizm sezonu geçirdiklerini ifade eden Başkan Topaloğlu, aldıkları bilgilere göre 2022 turizm sezonundan da herkesin çok ümitli olduğunu söyledi. Hollanda ve Almanya’daki turizm fuarlarının pandemi nedeniyle iptal edildiğini, Moskova, Ukrayna ve 9-12 Şubat’ta dünyanın en önemli turizm fuarları arasında yer alan İstanbul EMİTT Turizm Fuarına katılım sağlayacaklarını belirten Başkan Topaloğlu, “Kemer tatilcilerin bir numaralı destinasyonu. İç turizmde bölgemize büyük ilgi var. Geçtiğimiz aylarda düzenlenmesi planlanan ancak pandemi nedeniyle iptal edilen Hollanda ve Almanya turizm fuarlarına katılamadık. 9-12 Şubat’ta Dünyanın en önemli turizm fuarları arasında yer alan İstanbul EMİTT Turizm Fuarı başta olmak üzere Moskova ve Ukrayna’daki fuarlarda yerimizi alacağız” diye konuştu.

ERKEN REZERVASYONLAR ÖNCEKİ YILLARA ORANLA ÇOK DAHA FAZLA

Turizmcilerden gelen bilgilere göre erken rezervasyonların şu anda çok iyi durumda olduğunu anlatan Topaloğlu, “Gelen haberler çok iyi. Şu ana kadar yapılan erken rezervasyonlar önceki yıllara oranla çok daha fazla. Rusya pazarının yanı sıra Avrupa pazarından da rezervasyonların gelmesi mutluluk verici. Bu durum bizim yelpazeyi daha fazla açmamızı sağlayacak” dedi.

KEMER’E OLAN RAĞBET DEVAM EDECEK

Kemer’e eskiden olan rağbetin devam edeceğini ifade eden Topaloğlu, “Kemer’deki oteller kendilerini yeniledi. Bazı oteller bu yılki rezervasyonlarını kapattıklarını ve çok iyi bir sezon beklediklerini ifade ediyor. Bu sezon pandeminin etkisinin azalması il birlikte, inşallah bir olumsuzluk çıkmaz ise, iyi bir sezon bekliyoruz. Yeni turizm sezonuna Kemer olarak hazırlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan HolidayCheck’in yayımladığı rapora göre Almanya’da 2022 için tatil planı yapan tatilcilerin ön rezervasyonlarda en fazla Türkiye’yi tercih ettikleri ve rezervasyonlarda Antalya’nın ön plana çıktığı belirtildi.