GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-10-2021 15:59   Güncelleme : 26-10-2021 15:59

Kaymakam Gemici’den aşı çağrısı!

Kemer’de İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde okullarda Sağlık Bakanlığı’nın aşılama takvimine göre sisteme tanımlanan ve velilerinin onay verdiği 12 yaş ve üstü öğrencilere aşı uygulamasına başlandı. İlçede ilk olarak Kuzdere Mahallesinde bulunan Kemer Anadolu Lisesinde başlanan aşı uygulaması ilçedeki tüm okullarda devam edecek. Uygulamanın ikinci gününde Göynük Mahallesi’nde bulunan Ünal Aysal Anadolu Lisesi’ndeki aşılamaya katılan Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, ilçede aşı çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Okullarımızda velilerimizin de onayıyla toplu aşılamaya başladık. Ailelerimiz mümkünse 12 yaş üstü çocuklarına E-devlet üzerinden çocuklarım kısmını tıklayarak aşı talebi oluştursunlar ve aşılarını yaptırsınlar. Ben bütün ailelerimize aşıları yaptırmalarını tavsiye ediyorum ve kendilerinden bu konuda duyarlılık bekliyorum” dedi. İlçede ikinci doz aşısını olmayan çok sayıda vatandaş olduğuna da dikkat çeken Kaymakam Gemici, çağrıda bulunarak, “Kim aşı olmak istiyorsa kendisine en uygun şartlarda ve en uygun mekanda aşı yapabilecek durumda ve örgütlenme halindeyiz. Bu konuda bir eksiğimiz yok. Ben bütün vatandaşlarımızı zaman geçmeden aşı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Kaymakam Gemici’den aşı çağrısı!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de eğitim öğretime devam eden öğrencilere yönelik ilçe genelindeki okullarda aşılama çalışması başlatıldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Göynük Mahallesi’nde bulunan Ünal Aysal Anadolu Lisesi’nde yerinde yapılan aşı uygulamasında Sağlık Bakanlığı’nın aşılama takvimine göre sisteme tanımlanan ve velilerinin onay verdiği 12 yaş ve üstü öğrencilere aşı uygulandı.

Okul bahçesinde kurulan stantlarda yapılan aşı uygulaması öncesi sağlık görevlileri tarafından öğrencilere bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme sonrası sırası gelen öğrenciler ilk doz aşısını oldu. Okullarının tekrar kapatılmasını istemeyen öğrenciler, aşı çağrısında bulunurken, aşı olarak sadece kendilerini değil ayrıca aileleri ve çevrelerini de koruyacaklarını ifade etti.

‘VELİLERİMİZDEN DESTEK BEKLİYORUZ’

Aşı uygulamasına katılan Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, öğrencilerle kısa süre sohbet ederek, aşının önemine dikkat çekti. Toplumun dinamik gücü ve geleceğini inşa edecek bireyler olan gençlerin, daha sağlıklı bir hayat için aşılarını geciktirmeden yaptırmaları gerektiğine vurgu yapan Kaymakam Gemici, ilçede aşı çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Bugün itibariyle okullarımızda velilerimizin de onayıyla toplu aşılamaya başlamış bulunmaktayız. Ailelerimiz mümkünse 12 yaş üstü çocuklarına E-devlet üzerinden çocuklarım kısmını tıklayarak aşı talebi oluştursunlar ve aşılarını yaptırsınlar. Şu an katılım gayet iyi. Ailelerimizde bu konuda bize yardımcı oluyorlar” dedi.

‘SALGINA KARŞI EN ÖNEMLİ SİLAHIMIZ AŞI’

Velilerin onayıyla ilçedeki 12 yaş üstü tüm öğrencilere aşı yapılacağını bildiren Gemici, “Bir salgınla karşı karşıyayız. Bu salgınla da baş etmenin tek yolu maske takmak, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymanın yanında en önemlisi aşı olmak. Dolayısıyla aşı konusundaki duyarlılığı arttırmak için İl Sağlık Müdürlüğümüzün desteği ile İlçe Sağlık ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz de işbirliği halinde okullarımızda bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmanın sonucunda ben bütün ailelerimize aşıları yaptırmalarını tavsiye ediyorum ve kendilerinden bu konuda duyarlılık bekliyorum. Aşı olan öğrencilerimize ve onlara izin veren velilere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘AŞI TALEPLERİNİ KARŞILAYACAK DURUMDAYIZ’

İlçede ilk doz aşısını olan ancak ikinci doz aşısını olmayan çok sayıda vatandaş olduğuna dikkat çeken Kaymakam Gemici, bu vatandaşların da zaman geçmeden ikinci doz aşı olması konusunda çağrıda bulundu. Aşı konusunda ilçe olarak tüm talepleri karşılayabilecek durumda olduklarını bildiren Gemici, “Aşı konusunda talep olup da bizim karşılayamadığımız bir durum söz konusu değil. Kim aşı olmak istiyorsa kendisine en uygun şartlarda ve en uygun mekanda aşı yapabilecek durumda ve örgütlenme halindeyiz. Dolayısıyla bütün taleplerini karşılayabilecek durumdayız. Bu konuda bir eksiğimiz yok. Ben bütün vatandaşlarımızı zaman geçmeden aşı olmaya davet ediyorum” dedi.