GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-08-2021 15:23   Güncelleme : 22-08-2021 15:23

ÇALIŞANLAR DA TATİLDE!

Kemer’in Kındıçeşme ve Göynük Halk Plajlarındaki başıboşluk vatandaşların tepkisine neden oldu. Özellikle hafta sonları yerli ve yabancı turistler başta olmak üzere bölge halkının akınına uğrayan plajlarda, belediyeye ait kafelerin kapalı ve elemanların olmadığı, çevre temizliğinin yapılmadığı gözlemlendi. Öte yandan plajlara gelen misafirlerin pandemi kurallarına da uymadığı, maske ve mesafe konularına dikkat etmediği de gözlemlendi. Kafelerin kapalı ancak klimaların çalıştığını belirten vatandaşlar, plajlarda hiçbir görevlinin bulunmadığı ve çevre temizliğinin yapılmadığını belirterek, belediyenin daha sık denetim yapması gerektiğini ifade ettiler.

ÇALIŞANLAR DA TATİLDE!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’in Kındıçeşme ve Göynük Halk Plajlarındaki başıboşluk vatandaşların tepkisine neden oldu. Özellikle hafta sonları yerli ve yabancı turistler başta olmak üzere bölge halkının akınına uğrayan plajlarda, belediyeye ait kafelerin kapalı ve elemanların olmadığı, çevre temizliğinin yapılmadığı gözlemlendi.

Gazetemize gelen ihbarlar sonrası vatandaşların yoğun bir şekildi hem plaj alanını hem piknik alanını kullandığı Kındılçeşme Halk Plajına öğle saatlerinde giden ekibimiz, piknik alanının merkezinde bulunan kafede hiçbir yetkilinin ve çalışanın olmadığını fark etti. Genel temizliğin yapılmadığı ayrıca park yerinde yoğunca bir su birikintisi olduğu gözlemlenirken, sahada güvenlik görevlisinin olmadığı da görüldü.

Kındılçeşme’nin ardından Göynük Halk Plajına giden ekibimiz yine aynı manzarayla karşılaştı.

Plajda bulunan kafenin kapalı olduğunu, klimaların çalıştığı ve hiçbir görevlinin ortalıkta olmadığı görüldü. Çöplerin çöp bidonlarının üzerinde beklediği ve alınmadığı gözlemlenirken, kumsalın hemen üst tarafında bulunan platformun etrafında bulunan çekirdek ve izmarit yoğunluğu dikkat çekti.

Öte yandan plajlara gelen misafirlerin pandemi kurallarına da uymadığı, maske ve mesafe konularına dikkat etmediği de gözlemlendi.

Kafelerin kapalı ancak klimaların çalıştığını belirten vatandaşlar, plajlarda hiçbir görevlinin bulunmadığı ve çevre temizliğinin yapılmadığını belirterek, belediyenin daha sık denetim yapması gerektiğini ifade ettiler.