ANTALYA
Giriş Tarihi : 10-05-2021 12:30   Güncelleme : 10-05-2021 12:30

AÜ'den Hemşirelik Haftası için sempozyum

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hemşirelik Fakültesi tarafından Antalya ili 2021 yılı Hemşirelik Haftası etkinlikleri kapsamında sempozyum düzenleniyor. Sempozyumda, hemşirelerin Covid-19 sürecinde yaşadıkları sorunlar ve bu süreçte karşılaştıkları sorunlarla baş etme yöntemleri konuşulacak.

AÜ'den Hemşirelik Haftası için sempozyum

12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası dolayısıyla AÜ Hemşirelik Fakültesi liderliğinde kamu ve özel sağlık kuruluşları ile meslek örgütlerinin iş birliği ile 20 yılı aşkın süredir çeşitli faaliyetlerle kutlanan Antalya ili 2021 yılı Hemşirelik Haftası etkinlikleri kapsamında bu yıl 'Hemşireler Geleceğin Sağlık Bakımı İçin Öncü Bir Ses' Sempozyumu düzenleniyor.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'ın açılış konuşmasını yapacağı sempozyum programında, hemşirelerin Covid-19 sürecinde yaşadıkları sorunlar ve bu süreçte karşılaştıkları sorunlarla baş etme yöntemleri klinisyenler, akademisyenler ve Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı tarafından değerlendirilecek, daha kaliteli ve nitelikli sağlık bakımı sunumunda hemşirelerin gücü ve geleceğe nasıl yön verecekleri ele alınacak.

17 Mayıs 2021'de saat 13.30'te düzenlenecek sempozyum, Microsoft Teams programı ve Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak.

(DHA)