Advert
ANTALYA
Giriş Tarihi : 06-12-2019 16:36

Vali Karaloğlu Gündoğmuş'ta muhtarlarla buluştu

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Gündoğmuş ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi.

Vali Karaloğlu Gündoğmuş'ta muhtarlarla buluştu

Gündoğmuş'ta düzenlenen Muhtarlarla Buluşma Toplantısı'na Vali Münir Karaloğlu'nun yanı sıra Gündoğmuş Kaymakamı Murat Ekinci, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren ve muhtarlar katıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fırsat buldukça külliyede muhtarlarla bir araya gelip, sorunlarını dinlediğini vurgulayan Vali Karaloğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımız, muhtarlarımızın taleplerini yakından takip etme noktasında talimatlar verdi. İçişleri Bakanlığı bünyesinde muhtarların taleplerinin takibi için bir daire oluşturuldu. Biz aldığımız talimatları yerine getirmek için bugün buradayız. Sizin taleplerinizi alacağız, çözebildiğimizi hemen uzun vadede çözülecekleri bölge ve il müdürlerimize talimatlar vereceğiz ve inşallah sorunları en kısa sürede çözmeye çalışacağız" dedi.
'BU BÖLGEDE ÇOK FAZLA FIRSAT VAR'

Gündoğmuş'un tarihte önemli bir yerleşim yeri olduğuna değinen Vali Karaloğlu, tarımla ve hayvancılığın yaygın olduğunu dönemde insanların Gündoğmuş'a yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Ancak yaşam koşullarının değişmesi, insanların hayvancılığa olan ilgisinin azalması nedeniyle Gündoğmuş'ta ki genç nüfusta azalma olduğunu, ekonominin de aşağı doğru gittiğini kaydeden Vali Karaloğlu, "Aslında doğaya, ormanlarına baktığımızda bölgede çok fazla fırsatın olduğunu görüyoruz. Çok güzel yaylaları var. Torosların en güzel yerindesiniz. Ama bugün ki gençlerimiz köyde kalıp hayvancılıkla ilgilenmiyor. Bunun sonucunda da Gündoğmuş'a baktığımızda yaş ortalamasının yüksek olduğu, ilçemizde 8 bin 500 insanımızın yaşadığını görüyoruz" diye konuştu.
Gündoğmuş'un, kamu yatırımlarının nüfusa oranlandığında Antalya'da ki en fazla kamu yatırımı yapılan ilçelerinden bir tanesi olduğuna değinen Vali Münir Karaloğlu, “Gündoğmuş merkeze uzak ilçelerimizden biri. Hastanemizi yaptık açtık ve bugün ziyaret edeceğiz. Eğitim konusunda bir sorunumuz yok. Hayvancılık ve tarımla uğraşan vatandaşlarımıza hizmet eden güçlü bir tarım teşkilatımız var. Talepleriniz alıp, sorunları da el birliğiyle çözeceğimizi temenni ediyorum" dedi.
Vali Münir Karaloğlu, konuşmasının ardından toplantıda bölgenin tüm sorunlarının tek tek masaya yatırılacağını belirterek muhtarların ve bölge sakinlerinin taleplerini dinledi. Vali Karaloğlu, toplantının ardından muhtarlarla incelemelerde bulundu.

(DHA)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA