Advert
SAĞLIK
Giriş Tarihi : 17-01-2020 16:34

AÜ'de Sağlık Turizmi Yöneticiliği eğitimi

Akdeniz Üniversitesi, Sağlık Turizmi ve Talassoterapi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (SATTMER) tarafından Sağlık Turizmi Yöneticiliği Eğitim Programının sonunda kursiyerlere sertifikaları verildi.

AÜ'de Sağlık Turizmi Yöneticiliği eğitimi

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi'nde 25 Kasım - 27 Aralık 2019 tarihleri arasında eğitimi gerçekleştirilen Sağlık Turizmi Yöneticiliği Eğitim Programı'nın sonunda kursiyerlere sertifikaları verildi.
SATTMER Müdürü Doç. Dr. Yıldırım Yılmaz sertifika töreninde yaptığı konuşmada, sertifika programı ile otel, hastane, aracı kurum gibi sağlık turizmine yönelik hizmet veren işletmelerde görev alan ve alacak yöneticilerin bu işletmeleri daha verimli ve etkin yönetmelerinin sağlanması için bu eğitimin yapıldığını söyledi.
Eğitimlerin Akdeniz Üniversitesi akademik personeli tarafından verildiğini söyleyen Doç. Dr. Yılmaz, “Eğitimler, Sağlık Turizmi Türleri ve Özellikleri, Türkiye'de Dünyada Sağlık Turizmi Politikaları ve Uygulamaları, Sağlık Turizmi İşletmeleri Yönetimi, Sağlık Turizmi Pazarlaması, Akreditasyon ve Aracı Kurumlar ve Sağlık Turizminde Bilgi Teknolojileri (BT) olmak üzere 5 ana başlıkta ele alındı" dedi.
22 kursiyerin 60 saatten oluşan eğitimi başarıyla tamamladığını ifade eden Doç. Dr. Yılmaz, “SATTMER olarak düzenlediğimiz eğitimler, yürüttüğümüz araştırmalar ve projeler ile sağlık turizminin bölgemiz ve ülkemizde gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.
Konuşmanın ardından kursiyerlere sertifikaları akademisyenler tarafından dağıtıldı.

(DHA)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA