GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-09-2021 16:41   Güncelleme : 14-09-2021 16:41

Kemer’de İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başlayan program, ilçe protokolünün katılımı ile Göynük Atatürk İlkokulu’nda düzenlenen törenle sona erdi. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, pandemi sürecinde 33 okulda 8 bin öğrenci ile eğitime devam ettiklerini ve bu eğitim yılına da hazır olduklarını belirterek, “4 okulumuzun çatısını tamamen değiştirdik. 6 okulumuzu iç ve dış boya yaptık. 4 okulumuzda ıslak zeminleri tamamen yeniledik. Tüm okulların bahçelerinde düzenlemeler yaptık. Akademik eğitim noktasında ilk 20 binde 15 öğrencimiz yer aldı. Toplamda mezun olan 520 öğrencimizin 33 tanesi değişik fen liselerinde yerini aldı” dedi.

Kemer’de İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı

Şüheda PARTAL

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kemer’de coşkuyla kutlandı. Her yıl Eylül ayının üçüncü haftası kutlanan İlköğretim Haftası programı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, şube müdürü Yalçın Seyran ve okul müdürlerinin katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı. Program, Göynük Mahallesinde bulunan Göynük Atatürk İlkokulunda düzenlenen tören ile devam etti.

Törene, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, Kemer Belediyesi meclis üyesi Ramazan Kal, AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, pandemi sürecinde 33 okulda 8 bin öğrenci ile eğitime devam ettiklerini ve bu eğitim yılına da hazır olduklarını belirterek, “Bildiğiniz gibi öğrenme beşikten mezara devam eden bir süreç. Formal ve informal devam eden bu öğrenim sürecinde bireyin gelişim aşamalarını bebeklik, öğrenim çağı, meslek yaşamı ve yaşlılık evrelerini oluşturmaktadır. Anne ve babaların göz bebeği olan yavrularımız formal öğrenme sürecinde planlı ve programlı bir öğrenme ile biz eğitimciler tarafından hayata hazırlanmaktadır. Bu öğretim sürecinde bizlere her zaman destek olan başta kaymakamımız olmak üzere herkese camiam adına teşekkürlerimi sunuyorum. Kemer ilçemizde pandemi sürecinde 33 okulumuzda 8 bin öğrenci ile eğitime devam ettik ve bu eğitim yılına da hazırız. 4 okulumuzun çatısını tamamen değiştirdik. 6 okulumuzu iç ve dış boya yaptık. 4 okulumuzda ıslak zeminleri tamamen yeniledik. Tüm okulların bahçelerinde düzenlemeler yaptık. Akademik eğitim noktasında ilk 20 binde 15 öğrencimiz yer aldı. Toplamda mezun olan 520 öğrencimizin 33 tanesi değişik fen liselerinde yerini aldı. Bu güzel çalışmalarda emeği olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 2021/2022 eğitim öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm camiamıza, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Konuşmaların ardından Göynük Atatürk İlkokulu öğrencileri, eğitim yılı ile ilgili şiirler okudu. Okuldaki 4. sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerine ‘hoş geldiniz’ çiçeği vermesi renkli görüntüler oluşturdu.

Program, Kaymakam Gemici, Başkan Topaloğlu ve protokolün sınıfları dolaşarak öğrencilere kitap hediye etmesiyle sona erdi.