GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-06-2021 14:43   Güncelleme : 29-06-2021 14:43

Alacasu ihaleye çıkıyor!

Yaz aylarında bölge halkı olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Kemer’in Çamyuva Mahallesi’nde bulunan Alacasu Koyu, Beydağları Sahil Milli Park Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi tarafından 7+13 toplam 20 yıllığına kiraya verilecek. Kapı giriş ücreti ile vaziyet planı ve mimari projelerde yer alan yapı ve tesisler ile alan düzenlemelerinin yapılarak işletilmesi amacıyla kiraya verilecek Alacasu Günübirlik Kullanım Alanının ihalesi ise 08 Temmuz Perşembe günü kapalı teklif usulüyle gerçekleştirilecek. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 2019 yılının Ekim ayı meclis toplantısında, “Şartlar ne olursa olsun hem Beldibi Atatürk Parkı’nın hem de Alacasu Koyu’nun ihalesine Kemer Belediyesi olarak gireceğiz ve bu ihaleleri alacağız. Çünkü halkımızın denize ulaşabileceği tek yer buralar. Halkımızın ailesiyle vakit geçirebileceği bu yerleri halkımıza kazandırmamız lazım” demişti.

Alacasu ihaleye çıkıyor!

Maksut TEMİZEL

Kemer’in Çamyuva Mahallesi’nde bulunan ve yaz aylarında bölge halkı olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, 6. Bölge Müdürlüğü, Beydağları Sahil Milli Park Müdürlüğü faaliyet alanında yer alan Alacasu Günübirlik Kullanım Alanı kiraya verilecek. Kapı giriş ücreti ile vaziyet planı ve mimari projelerde yer alan yapı ve tesisler ile alan düzenlemelerinin yapılarak işletilmesi amacıyla 7+13 toplam 20 yıllığına 15 bin 158 TL muhammen bedel üzerinden kiraya verilecek Alacasu Günübirlik Kullanım Alanının ihalesi ise 08 Temmuz Perşembe günü kapalı teklif usulüyle gerçekleştirilecek.

İŞ DENEYİMİ ŞARTLARI DEĞİŞTİ

Kemer’de gerçekleştirdiği ihalelerle tepki çeken Beydağları Sahil Milli Park Müdürlüğü’nün ilçede duyulmaması için ihale metinlerini Antalya’daki gazeteler ve internet sitesi üzerinden yayınlaması ise kafalarda soru işaretlerine neden oluyor. Kındılçeşme ve Tekirova Mahallesi’nde bulunan Kleopatra Koyu’nda gerçekleştirdiği ve mahkeme tarafından iptal edilen ihalelerle bölge halkı olmak üzere birçok kesimin tepkisini çeken Milli Parkların Alacasu için yayınladığı ihale metninde daha önce iş deneyimi olarak ‘Turizm İşletme Belgeli asgari 4 yıldızlı otel veya asgari 150 yataklı tatil köyü İşletmeciliğinden birisini en az 3 (üç) yıl’ gerçekleştirdiğini belgelemesi isterken bu sefer, ‘Her türlü Turizm İşletme Belgeli Konaklanma tesisi (otel, motel, pansiyon, apart veya Kamp Alanı) işletmeciliği, TÜRSAB onaylı A Grubu Seyahat Acentesi Belgesi, Milli Park veya Tabiat Parklarında Kamp Alanı, Çadırlı, Karavanlı, Çadırlı+Karavanlı Kamp Alanı veya Günübirlik Kullanım Alanı ile A Tipi, B Tipi C Tipi veya D Tipi Mesire Yeri İşletmeciliği veya sıhhi müessese iş yeri açma ve çalışma ruhsatına veya turizm işletme belgesine sahip Restoran/Lokanta, Kafe/Kafeterya/Pastane, Kır Kahvesi, Çay Bahçesi işletmeciliği veya plaj / günübirlik alan işletmeciliği’ istedi.

KEMER BELEDİYESİ İHALEYE GİRECEK Mİ?

Kamu idaresi, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, vakıf veya dermekler ile meslek odaları ihaleye doğrudan kendi adlarına katılabileceği ihaleye kimlerin katılacağı da merak konusu oldu. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 2019 yılının Ekim ayı meclis toplantısında, haziran ayında, Beldibi Mahallesi’ndeki Atatürk Parkı, Balıkçı Barınağı ve İzci Kampı olarak bilinen yerlerin belediyeye tahsis edilmesi veya işletmesinin verilmesiyle ilgili Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne Alacasu Koyu’nu da ekleyerek yazıyı gönderdiklerini belirterek, “Şartlar ne olursa olsun hem Beldibi Atatürk Parkı’nın hem İzci Kampı’nın hem de Alacasu Koyu’nun ihalesine Kemer Belediyesi olarak gireceğiz ve bu ihaleleri alacağız. Çünkü halkımızın denize ulaşabileceği tek yer buralar. Halkımızın ailesiyle vakit geçirebileceği bu yerleri halkımıza kazandırmamız lazım. Kemer Belediyesi güçlü bir belediyedir ve bu ihaleleri alacaktır. Biz bunları kaybetmek için değil çoğaltmak için uğraşıyoruz” demişti.