GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-12-2020 17:40   Güncelleme : 03-12-2020 17:40

Yılın son meclisi yapıldı

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında yılın son meclis toplantısı Belediyesi Kültür Salonunda yapıldı. Toplantında ilçedeki çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Topaloğlu, “Bu sene güzel işler yaptık. Çalışmaların tamamlanmasıyla ilçemize gelen misafirlerimiz çok şaşıracak. Atatürk’ün adına yakışır bir park inşa ediyoruz. Mustafa Ertuğrul Aker (Olbia) Parkında da yeniden bir düzenleme çalışması yapıyoruz. Kındılçeşme projesinde Milli Emlak Müdürlüğü’nden 2 yıllık tahsisini aldık. Burası 900 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde bir proje olacak. Konyaaltı Projesi gibi olacak. En kısa sürede halkımızın kullanımına sunacağız” dedi.

Yılın son meclisi yapıldı

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında yapıldı. Belediyesi Kültür Salonunda yapılan meclis toplantısına, meclis üyelerinden İsmail Aka, Ahmet Can, Mustafa Bilici, Aslı Bayar Ulukapı, Mustafa Tıraş, Hakan Tuncer, Özcan Çeliktaş gerekçeleri gereği katılmadı.

Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, toplantı öncesi meclis üyelerine ilçedeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Bu yılın son meclis toplantısı olduğunu belirten Başkan Topaloğlu, 2020 yılının dünyada kimseye uğurlu gelmediğini söyledi.

Topaloğlu, koronavirüs vakalarının artışına dikkat çekerek, “Pandemi döneminde belediye olarak elimizden gelen desteği verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Maske dağıtımı, ilçe genelinin ilaçlanması gibi çalışmalarımız devam ediyor. Pazar yerlerinde yaklaşık 3 bin adet ücretsiz maske dağıtıyoruz. El ele vererek bu işin üstesinden geleceğiz. Herkes maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeli” diye konuştu.

‘KONYAALTI PROJESİ GİBİ OLACAK’

Pandemi nedeniyle belediye olarak esnek çalışma sistemine döndüklerini anlatan Başkan Topaloğlu, “Çalışmalarda bir aksaklık yok. Çalışmalarımızda desteğini esirgemeyen meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu sene güzel işler yaptık. Kuzdere pazar yerini açtık. Atatürk Parkında çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla ilçemize gelen misafirlerimiz çok şaşıracak. Atatürk’ün adına yakışır bir park inşa ediyoruz. Mustafa Ertuğrul Aker (Olbia) Parkında da yeniden bir düzenleme çalışması yapıyoruz. Çalışmalara başladık. Kındılçeşme projesinde Milli Emlak Müdürlüğünden 2 yıllık tahsisini aldık. Burası 900 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde bir proje olacak. Konyaaltı Projesi gibi olacak. En kısa sürede halkımızın kullanımına sunacağız” ifadelerini kullandı.

‘İMAR OLMAYAN YER KALMAYACAK’

Başkan Topaloğlu, ilçe genelindeki imar sorunları ile ilgili de konuşmasında şunlara yer verdi:

“İmar planı olmayan yerlerden Beldibi’nde 260 tane itiraz oldu. Bakanlık tekrar bir çalışma yapın dedi ve biz de o çalışmayı yaptık. Beldibi’nin imar planı eli kulağında. Diğer mahallelerimizdeki imar olmayan yerlerle de ilgili çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Bölgemizde imar olmayan yer kalmayacak ve Kemerimiz daha da genişleyecek.”

Belediyede geçici işçi statüsünde çalışan işçilere çalışma vizesi verilmesi konusu oy birliği ile kabul edildi. 03.11.2020 tarih ve 112 sayılı Meclis kararı ile 3402 sayılı Kadastro Kanunu hükümlerince yapılacak yeni olan kadastro çalışmaları için Kiriş Mahallesinden seçilen bilirkişi Önder Kavuz’un yerine yeni bilirkişi seçilmesi konusu görüşüldü. Önder Kavuz’un yerine Sezgin Özdemir’in seçilmesi oy birliği ile kabul edildi. Göynük Mahallesi sınırları içinde yer alan TAKS:0.10 KAKS:0.20 yapılaşma koşullu konut alanlarında yapılaşma koşulunun E:0.20 Yençok: 6.50 olarak değiştirilmesine ilişkin plan değişikliği teklifi oy birliği ile İmar Komisyonuna sevk edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı, 6 Ocak Çarşamba saat 14.00 olarak belirlendi.