SAĞLIK
Giriş Tarihi : 16-02-2021 09:39   Güncelleme : 16-02-2021 09:39

Vatandaşlara sağlık desteği!

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaşlı ve hasta vatandaşlara sağlık desteğini sürdürüyor. Ocak ayında 60 kişiyi çeşitli hastanelere götüren ekipler, 21 hastaya evde sağlık hizmeti, 2 hastaya tekerlekli sandalye, 3 hastaya da hasta yatağı temini sağladı. Belediye, ayrıca 126 kişiye de telefon üzerinden psikolojik danışmanlık hizmeti verdi. Kemer’de yaşayan tüm vatandaşlara sağlık anlamında her türlü desteği vermeye çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Pandemi döneminde de halkımızı yalnız bırakmadan hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

Vatandaşlara sağlık desteği!

Şüheda PARTAL

 

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaşlı ve hasta vatandaşlara sağlık desteğini sürdürüyor. Belediye ekipleri, ocak ayında belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı hastane servis aracı ve diğer araçlarla 60 kişiyi çeşitli hastanelere götürdü. Binek araçla muayene için 7 hastayı Antalya’daki çeşitli hastanelere götüren ekipler, belediyeye ait otobüsle 42, hasta nakil ambulansı ile de 11 kişinin çeşitli hastanelere sevkini sağladı.

Belediye ekipleri, evde sağlık hizmetleri kapsamında da 21 hastaya evlerinde enjeksiyon ve pansuman yaptı. Ekipler, evde bakım hizmetleri kapsamında da hasta vatandaşları evinde ziyaret ederek ihtiyacı olup olmadığını sordu. İhtiyaç sahibi 2 hastaya tekerlekli sandalye veren ekipler, 3 hastaya hasta yatağı temini sağladı. Öte yandan, ilçe sınırları içerisinde yaşayan 126 kişiye telefon üzerinden psikolojik danışmanlık hizmeti verildi.

‘İNSAN ODAKLI HİZMET YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer’de yaşayan tüm vatandaşlara sağlık anlamında her türlü desteği vermeye çalıştıklarını söyledi. Belediye olarak yaşlı, yatağa bağımlı ve hasta olan vatandaşların kontrollerini yaptırabilmeleri ve tedavilerini tamamlayabilmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını anlatan Topaloğlu, “Sağlık işleri müdürlüğümüze bağlı hasta nakil aracı ve ambulansı ile Antalya ve Kemer'deki hastanelere taşıyoruz. İnsan odaklı hizmet yapmaya devam edeceğiz. Pandemi döneminde de halkımızı yalnız bırakmadan hizmet etmeye devam ediyoruz. Halkımızın daha sağlıklı bir yaşam için kazanmaları için de belediye olarak desteğimiz devam edecek" diye konuştu.