YAŞAM
Giriş Tarihi : 20-11-2020 13:34   Güncelleme : 20-11-2020 13:34

Vali Yazıcı: Esnaf kalkınırsa ülke kalkınır

Vali Ersin Yazıcı, Alanya'da pandemi tedbirleri kapsamında düzenlenen akşam yemeğinde, Alanya ve Gazipaşa esnaf odaları başkanlarıyla bir araya geldi.

Vali Yazıcı: Esnaf kalkınırsa ülke kalkınır

Toplantıya, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ile Alanya ve Gazipaşa esnaf odaları başkanları katıldı. Vali Yazıcı, AESOB öncülüğünde Alanya ve Gazipaşa esnaf odaları başkanlarıyla yaklaşık üç saat süren buluşmada oda başkanlarının talep ve beklentilerini dinledi. Sorunların çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunuldu. Esnaf odaları başkanları, pandemi yüzünden yaşadıkları sıkıntılar, hız limitlerinin yeniden düzenlenmesi, kayıtdışılığın önlenmesine yönelik denetimlerin sıklaştırılması, zincir marketlere yönelik düzenleme yapılması gibi konuları dile getirerek, bu sıkıntıların en aza indirilebilmesi için çözüm önerilerini iletti.
'ESNAF DOSTU BİR VALİMİZ VAR'
Toplantının başında ilk sözü alarak konuşan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Valimizin ilimizde göreve başlamasından bu yana beşinci toplantıyı gerçekleştirmekteyiz. Bu da bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Esnaf dostu bir valimiz var. Bunu daha önce görev yaptığı yerlerden duymaktaydık. 19 ilçemizin tamamında esnaf ziyaretlerini yapıp esnafımızın sorunlarını ve sıkıntılarıyla yakından ilgilenen bir valiye sahibiz. Vali Beyle aynı masada oturup, sorunlarımıza çözüm araması bizzim için çok değerli. Esnafımıza göstermiş olduğu ilgiden dolayı kendisine teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
'ESNAF TOPLUMUMUZUN TEMEL DİREĞİDİR'
Esnafın her zaman yanında olduğunu ve destek vereceğini söyleyen Vali Ersin Yazıcı, sorunların tek tek çözümü için gayret göstereceklerini dile getirdi. Vali Yazıcı, “Esnaf ve sanatkâr, toplumun temel direğidir. Esnaf kalkınırsa ülke kalkınır. Pandemi yüzünden toplumun her kesiminde olduğu gibi özellikle de esnafımızın büyük sıkıntılar yaşadığının farkındayız. Bu sıkıntıları en aza indirmek için devlet olarak daima yanınızda olacağız. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edip tedbirlere riayet ederek mücadele etmeliyiz ki bu sıkıntılı günleri birlik beraberlik anlayışıyla hep birlikte en kısa zamanda atlatabilelim. Devlet olarak biz her zaman esnafın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz" dedi.
Toplantının sonunda Antalya'nın tüm ülke bağlamında da çok büyük sorumlulukları olduğunu dile getiren Vali Yazıcı, “Ülkemizin turizm gelirlerinin üçte biri Antalya'mızdan sağlandığı için özel bir sorumluluğumuz var. Bu sene pandemiden dolayı sezonumuz kötü geçse de, 2021 yılından itibaren bu payı artırarak devam etmek istiyoruz. Bu sayede esnaf kazanacak, Antalya kazanacak, tüm Türkiye kazanacak diye umut ediyorum" şeklinde konuştu.

(DHA)