GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-10-2021 16:43   Güncelleme : 21-10-2021 16:44

TEKİROVA’YI ELEKTRİK ÇARPTI!

Kemer’in Tekirova Mahallesi’nde yaklaşık 2 aydır sık sık yaşanan elektrik kesintileri esnaf ve vatandaşları isyan ettirdi. Sezonun bitmesine 10-15 gün kala kesintilerin kasıtlı olarak yapıldığını iddia eden esnaflar, işyerlerinde her şeyin elektriğe bağlı olduğunu ve kepenk dahi açamadıklarını belirtti. Pandemiden dolayı zaten zor iş yaptıklarını ve mağdur bir durumda olduklarını ifade eden esnaflar yetkililerden sorunun bir an önce çözülmesini istedi. Tekirova’da tekstil mağazası bulunan Mahmut Bozkurt, elektrik idaresini aradıklarını ve sözlü olarak kendilerine daha iyi hizmet verebilmek için kesintilerin yapıldığını söylediklerini belirterek, “Pandemiden dolayı zaten turist yok, 2 aydır zar zor çalışıyoruz ve bu çalıştığımızla da kira, elektrik, su, vergi ve personel maaşı ödemeye çalışıyoruz. Son bir aydır 2 günde bir elektrik kesintisi yaşıyoruz. Hizmetleri yerinin dibine batsın. Kendilerinin de Allah belalarını versin. Şurada 10-15 gün iş yapmaya çalışacağız. Bırakında şu esnaf iki gün işini yapsın. Kirasını borcunu ödesin” dedi.

TEKİROVA’YI ELEKTRİK ÇARPTI!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’in Tekirova Mahallesi’nde yaklaşık 2 aydır sık sık yaşanan elektrik kesintileri esnaf ve vatandaşları isyan ettirdi. Sezonun bitmesine 10-15 gün kala kesintilerin kasıtlı olarak yapıldığını iddia eden esnaflar, işyerlerinde her şeyin elektriğe bağlı olduğunu ve kepenk dahi açamadıklarını belirtti. Pandemiden dolayı zaten zor iş yaptıklarını ve mağdur bir durumda olduklarını ifade eden esnaflar yetkililerden sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

‘KESİNLİKLE KASITLI OLARAK YAPILIYOR’

Esnaflardan Abdullah Biçer, elektrik kesintilerinin kasıtlı olarak yapıldığını iddia ederek, “Turistlerin buradan Kemer merkeze götürülmesi için kasıtlı yapılıyor. Üst üste ve uzun süre kesinti olmaz. Sabahtan akşama kadar kesinti olmaz. Burada hiç kimse düşünülmüyor. Sezonun bitmesine şurada 10 gün kalmış, tam sezonun son anında sürekli kesinti yapılıyor. Bu kesinlikle kasıtlı olarak yapılıyor” dedi.

Market işletmecisi Adnan Öz ise, uzun zamandır sık sık elektrik kesintisi yaşadıklarını ve Pos cihazlarından dolaplarına kadar çalışmadığını belirterek, mağdur olduklarını söyledi.

Esnaflarda Mehmet Yurtsever de “Bu elektrik kesintilerinden dolayı şikayetçiyiz ve mağdur bir durumdayız. Yaklaşık 1 aydır sabah 9’da kesiliyor, akşam 4-5 gibi geliyor. Yetkililerin sesimizi duymasını ve gerekenin yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

‘SATIŞ YAPMAKTA ZORLANIYORUZ’

Esnaflardan Adem Barış da, “Yaz boyunca uzun bir süredir kesinti yaşanıyor ve sık sık yaşanan bir olay. Tekirova’da esnaf ve vatandaşlar aşırı derece mağdur bir durumda. İşler zaten düşük, birde elektrik kesintisi yaşanınca esnaf satış yapmakta zorlanıyor” dedi.

Esnaflardan Hamit Delibalta, “Burada sürekli elektriklerimiz kesiliyor. Herkesin jeneratörü yok. Elektrik olmadığı için dükkanlara müşteri girmiyor. Mağduruz. Bu sıkıntının bir an önce giderilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

‘ÖNCEDEN BU KADAR OLMUYORDU’

Tekirova’da 30 yıldır esnaflık yapan Sadık Kılınç, yaz boyunca sık sık elektrik kesintisi yaşandığını dile getirerek şunları söyledi:

“Burada jeneratörümüz yok. Yaz boyunca sık sık kesinti yaşadık. Burada her şey elektriğe bağlı, kepenkleri açamıyoruz, teraziler çalışmıyor, pos cihazları çalışmıyor. Dükkan karanlık olduğu için müşteri içeri girmek istemiyor. Genelde sabah 9, akşam 4 diyorlar, ancak akşam 6-7’ye kadar sürüyor. Bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda bu kadar olmuyordu, ama bu sene yaz boyunca tekrar tekrar oldu.”

‘HİZMETLERİ YERİNİN DİBİNE BATSIN’

Tekstil mağazası bulunan Mahmut Bozkurt, pandemiden dolayı zaten zor iş yaptıklarını belirterek, “Turizm 2 senedir kanayan bir yara. Pandemiden dolayı zaten turist yok, 2 aydır zar zor çalışıyoruz ve bu çalıştığımızla da kira, elektrik, su, vergi ve personel maaşı ödemeye çalışıyoruz. Son bir aydır 2 günde bir elektrik kesintisi yaşıyoruz. Dün elektrik idaresini aradım, bana sözlü olarak ‘daima size daha iyi bir hizmet vermeye çalışıyoruz’ diyorlar. Hizmetleri yerinin dibine batsın. Kendilerinin de Allah belalarını versin. Şurada zaten 10-15 gün iş yapmaya çalışacağız. Bırakında şu esnaf iki gün işini yapsın. Kirasını borcunu ödesin” dedi.