GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-07-2020 23:58   Güncelleme : 15-07-2020 23:58

Taviz vermeyen kuaföre ödül

Uyguladığı hijyen ve izolasyon kurallarıyla örnek esnaf olarak gösterilen Kemer’in Çamyuva Mahallesi’nde kuaförlük yapan Mehmet Çetinkaya, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından plaket ile ödüllendirildi. Müşterilerine hijyen kurallarından asla taviz vermediği için Çetinkaya’ya bu ödülü verdiklerini belirten Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, “Kendi ve toplum sağlığına verdiği önemden dolayı esnafımıza teşekkür ediyoruz. Umarım Mehmet kardeşimiz diğer esnaflarımıza da örnek olur” dedi.

Taviz vermeyen kuaföre ödül

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de koronavirüs nedeniyle işyerlerini kapatan ve normalleşme sürecinin ardından kapılarını tekrar vatandaşlara açan işyerlerinde denetimler aralıksız devam ediyor. Toplum sağlığı açısından kurallara tam riayet eden ve müşterilerine taviz vermeyen Çamyuva Mahallesi’nde Umut Kuaförün sahibi Mehmet Çetinkaya’yı Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal ve Başkan Yardımcısı Esat Aktaş ziyaret ederek teşekkür etti. Yapılan denetimlerde hijyen ve izolasyon kurallarını kusursuz bir şekilde uygulayan Çetinkaya’yı yılın kuaförü ilan eden Başkan Ünsal, Çetinkaya’ya teşekkür ederek plaket verdi.

‘TOPLUM SAĞLIĞI ADINA ÖRNEK BİR ESNAFIMIZ’

Yapılan denetimlerin habersiz ve anısızın yapıldığını değenin Başkan Bolat Ünsal, müşteri gibi davranan denetçilerin hijyen ve izolasyon kurallarını delme konusundaki isteklerine Mehmet Çetinkaya’nın asla taviz vermediğini belirterek, “Haber vermeksizin yapılan denetimlerde Mehmet kardeşimin hijyen ve izolasyon kurallarına tam riayet ettiği, kusursuz olduğu ve hiçbir eksiğinin bulunmadığını görüldü. Bu denetim ekiplerinin içerisinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak bizlerin yanı sıra jandarma, ilçe sağlık ve ilçe tarım ekipleri bulunuyor. Bu diğer kuaför arkadaşlarımıza berber arkadaşlarımıza güzellik salonu ve benzeri işletmelere de örnek olsun diye kendisini bir plaketle ödüllendirdik ve İlçede 2020 yılının kuaförü ilan ettik. Bu uygulamamıza bundan sonraki aşamalarda devam edeceğiz. Bunu diğer meslek dallarında da yaygınlaştıracağız. Bundan sonra böyle bir çalışmamız da olacak. Mehmet kardeşime biz kendi ve toplum sağlığına verdiği önemden dolayı teşekkür ediyoruz. Umarım Mehmet kardeşimiz diğer esnaflarımıza da örnek olur” dedi.

Başkan Yardımcısı Esat Aktaş da denetimlerde kendisinin de olduğunu belirterek, “Hiçbir taviz vermeden eksiksiz bir şekilde kurallara riayet ederek çalıştığını gördük. Bunu da başkanımıza ilettik böyle bir ödül vermeye karar aldık” dedi.

‘SAĞLIĞIMIZ İÇİN TAVİZ VERMİYORUM’

Çamyuva Mahallesi’nde yaklaşık 15 yıldır esnaflık yaptığını bildiren Mehmet Çetinkaya ise, “Burada yetiştim. Koronavirüs nedeniyle tedbirleri arttırdık. Sonuçta herkesin ailesi olduğu için bu kurallara uymaya karar verdim. Hijyenik bir ortamda kuaförlük yapmaktayız ve böyle sağlıklı daha güzel oluyor. Bazen itiraz edenler oluyor, işte ‘hastaneye mi giriyoruz? bu naylon ne oluyor’ gibi diyenler oluyor, ancak ben sağlığımız için taviz vermiyorum. Sadece kendi sağlığım değil toplum sağlığı için de bildiğime aynen devam ediyorum. Allah’a şükür şimdilik bir sıkıntımız yok” dedi.