KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 07-09-2020 16:56   Güncelleme : 07-09-2020 16:56

Sanat Sokağı’na kadın eli

Kemer merkezde bulunan Atatürk Parkı içerisinde oluşturulan el işi sanatları platformu yeni yeri olan Sanat Sokağı’nda kendi imal ettikleri el sanatları, resim, takı, örgü, ahşap ve cam boyamaları satışa sundu. Kemer Belediyesi tarafından oluşturulan kulübe tarzı renkli dükkanlarda el işlerini daha rahat bir şekilde sunan sanatçılara yerli ve yabancı turistler de büyük ilgi gösteriyor.

Sanat Sokağı’na kadın eli

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun katkısıyla, el işi yapanların daha özgür olması ve rahat etmeleri amacıyla ve Atatürk Parkında yapımına başlanan yeni projeden dolayı el işi sanatları platformu yeni yerlerine taşındı. Mustafa Ertuğrul Aker Parkı yanındaki Sanat Sokağı’nda yapılan 43 dükkan, el işi sanatçılarına teslim edildi. Sanatçılar, kendi imal ettikleri el sanatları, resim, takı, örgü, ahşap ve cam boyamaları kendi dükkanlarında satışa sunmaya başladı.

Dükkan sahiplerinden Sevim Yıldırım, yaptığı açıklamasında, yeni yerinden çok memnun olduğunu belirterek, satışların biraz durgun olduğunu ancak daha özgür hareket ettiklerini kaydetti. Şu anda yeni yerlerine adapte olmaya çalıştıklarını anlatan Yıldırım, “Yer olarak güzel bir yerdeyiz. Temiz ve kalabalığın daha fazla olduğu yer. Bir eksiğimiz yok. İnsanların geçiş güzergahı ama koronavirüsten dolayı fazla satış olmuyor” dedi.

Tuğba Altınalan ise “Burası süper oldu. Burada daha özgür davranıyoruz. Kimsenin gözü kimsenin parasında kalmıyor. Eski yerde çok yan yanaydık ve bazen kavgalar çıkıyordu. Burada kimse birbirine karışmıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Müge İnal da yeni yerlerinin eski yerlerine göre daha güzel olduğuna dikkat çekerek, “Önceki yerde brandanın altında yaz aylarında çok sıcak oluyordu. Burası daha iyi oldu ve istediğimiz zaman dükkanımızı kendimiz kapatıp açabiliyoruz. Buraya gelen müşteriler burayı çok sevdiğini söylüyorlar. Bize böyle bir imkan sunduğu için Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

Mengube Tuncay da önceki yerde müşteri potansiyelinin yıllar içerisinde oturduğunu ve koronavirüs olmadığı için satışlarının iyi olduğunu hatırlattı.

Tuncay, “Yer olarak güzel. Memnunuz ama müşterinin alışmasını bekliyoruz. En azından burada kendimize ait yerimiz oldu. İstediğimiz zaman kapımızı kapatıp gidiyoruz. Daha özgürüz burada. Sanat sokağının girişinde buranın bir tanıtım anlamında tabelası olsa daha güzel olur” şeklinde konuştu.