KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 05-11-2020 13:43   Güncelleme : 05-11-2020 13:43

Orkestra ve bale aynı sahnede

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 7 Kasım Cumartesi akşamı, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde 'Vivaldi-Bach Akşamı' ile sanatseverlerle buluşacak.

Orkestra ve bale aynı sahnede

Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Bale sanatçıları, 7 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00'de 'Vivaldi-Bach Akşamı' ile Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde bu sezon ilk kez aynı sahneyi paylaşacak. Alman Barok besteci Johann Sebastian Bach'ın 'Air' süiti ile başlayacak konserde, Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nı şef Hakan Kalkan yönetirken, Antalya Devlet Opera ve Balesi keman sanatçısı Sibel Aydın ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası trompet sanatçısı Cem Sevgi solist olarak yer alacak.

Yüksek barok dönem bestecisi ve J.S. Bach'ın da akrabası olan Johann Bernhard Bach'ın orkestral süitinin de seslendirileceği konserde Antalya Devlet Opera ve Balesi dansçıları da Antonio Vivaldi'nin müzikleri eşliğinde sahne alacak.

Koreografisi Armağan Davran ve Volkan Ersoy'a ait Dört Mevsim balesinde İlkbahar Adagio'da Müge Öğüt ve Artur Ivanov, Kış Adagio'da ise Selin Berkmen ve Tolga Burçak solist olarak sahne alacak. Gecede Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin genç solist dansçısı Yağızhan Danış 'Swing with the Dolphins' ile ilk koreografisini Antalyalı sanatseverlerin beğenisine sunacak. Vivaldi'nin Dört Mevsim 'Yaz' konçertosu eşliğinde sahnelenecek olan 'Swing with the Dolphins'de Seda Manaz, Burak Özbek ve Volkan Altunel solist olarak dans edecek.

Fiyatları 20 ile 60 TL arasında değişen gecenin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra, www.biletinial.com internet adresinden de temin edilebilir.

(DHA)