GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-06-2020 15:48   Güncelleme : 04-06-2020 15:48

O geçit yıkılacak!

2017 yılında Mustafa Gül’ün Kemer Belediye Başkanlığı döneminde kendisinin kaçak yapıp babası İsmail Hakkı Gül’ün yaptığı iddiasıyla ceza kestiği Korient Otel arasındaki kaçak tüp geçit yıkılacak. Aradan geçen zamanda para cezasının yanı sıra 1 yıl 11 ay 10 gün hapis cezası da alan İsmail Hakkı Gül, Kemer Belediyesi’ne dilekçe vererek kaçak tüp geçidin yıkılmasını istedi. O yıl gazetemize açıklamada bulunan Baba İsmail Hakkı Gül, “Bu yapılan ahlaksızlıkları Kemer kamuoyunun vicdanına havale ediyorum” demişti.

O geçit yıkılacak!

Ahmet Duran YENİGÜN

Eski Kemer Belediye Başkanlığı Mustafa Gül, 2017 yılında şahsi olarak işlettiği Korient Otel ile eski Hannover Paşa Restaurant’ın bulunduğu küçük otelin arasına Belediye Başkanı seçilmesinin ardından yaptırdığı kaçak tüp geçidin cezasını babası İsmail Hakkı Gül’e encümen kararı ile kestirmişti. Bununla da kalmayan Mustafa Gül, yine 2017 yılında kız kardeşi olan Hale Gül ve eniştesi Emin Gül’e ait binanın ‘imara aykırı’ olduğu gerekçesiyle yıkım işlemlerini başlatmıştı.

‘BENİM OĞLUM ŞİZOFREN HASTASI’

O yıl gazetemize konu ile ilgili açıklamada bulunan baba İsmail Hakkı Gül, mevcut tünelin oğlu Mustafa Gül tarafından yapıldığını belirterek, “Kendisi yaptığı tünelin cezasını encümen kararı ile bana kestirmiş. Kararda imzası bulunan Semih Top’u arattırdığım da kendisi bu tüneli Mustafa Gül’ün yaptığını kabul ederken, ‘ben okumadan biriken dosyaları imzaladım’ dedi. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün bu yaptıkları daha önce de bahsettiğim gibi aklı estikçe benimle uğraştı. Dünya kadar malımı sattı. Kızlarıma bıraktığım yerleri ona vermeyeceğim. Ben onu Allah’a havale ettim. Kemer kamuoyunun da yaptığı bu ahlaksızlığı görmesini istiyorum. Normal bir insan bunu yapmaz. Benim oğlum şizofren hastası” demişti.

Hale Gül ise, Mustafa Gül’ün Yılmaz Hamurcu ile bizzat kontrat yapıp Liman Caddesi’ndeki otel arasında devletin yolu üzerine üstten köprü yaptığını belirterek, “Kaçak iş yapıyor, önce gitsin otelin bünyesindeki kaçak yerleri yıksın” diye konuşmuştu.

BABA GÜL’DEN YIKIM TALEBİ

Aradan geçen zamanda kaçak tünel yıkılmazken, para cezasının yanı sıra 1 yıl 11 ay 10 gün hapis cezası da alan İsmail Hakkı Gül, Kemer Belediyesi’ne dilekçe vererek kaçak tünelin yıkılmasını istedi. Baba Gül, avukatı aracılığıyla Kemer Belediye Başkanlığı’na verdiği dilekçede, “Müvekkilimizin maliki olduğu Kemer Merkez Mahallesi 71 ada 16 parsel üzerindeki yapı bloğu ile 70 ada 10 parsel üzerinde bulunan otele ilişkin yapı bloğu arasında yer alan tüp geçidin yıkımı konusunda Belediye Encümeninizce 29.11.2017 tarihli ve 521 sayılı karar alınmıştır. Söz konusu tüp geçit müvekkilimiz tarafından yapılmamış olmasına rağmen imara aykırılık nedeniyle mülk sahibi olduğu için müvekkilimize ceza kesilmektedir. Müvekkilimiz daha fazla mağduriyet yaşamaması için ve tüp geçidin bağlandığı diğer yapı bloğunun müvekkilimize ait olmaması nedeniyle yıkım işlemini müvekkilimiz yapamayacağından 29.11.2017 tarihli ve 521 sayılı karar sayılı encümen kararı doğrultusunda yıkılmasını talep ediyoruz” denildi.