MAGAZİN
Giriş Tarihi : 18-02-2021 09:28   Güncelleme : 18-02-2021 09:28

Nur, listelere 'Mevzu' oldu

Halil Koçak'ın eseri ve Hakan Süersan'ın aranjesini üstlendiği 'Mevzu' adlı şarkıyla özel radyoların takip listesinde şu sıralar ilk 30 şarkı arasında yer alan Nur'un yükselişi sürüyor. 4'üncü tekli şarkısıyla dikkat çeken genç şarkıcı, "Bu şarkının sözlerine ve melodisine vuruldum, 10 dakikada ezberledim" dedi.

Nur, listelere 'Mevzu' oldu

Asıl işi tercümanlık olmasına rağmen iki yıldır müzik piyasasında olan Nur, sanatçı Gökhan Türkmen'in müzik şirketinden çıkan ilk single çalışması 'Yar İnan' adlı parçayla başarılı çıkış yapmıştı. 'Yar İnan' ile sosyal platformlarda da çok dinlenen listelerine adını yazdıran Nur, 'Tarumar' ve Sezen Aksu'nun 2005 yılında çıkardığı 'Bahane' albümü içinde yer alan 'İkili Delilik' şarkısına yaptığı cover'la dikkatleri üzerine çekmişti.

Mütercim tercümanlığın yanı sıra müzik çalışmalarına devam eden Nur, 'İkili Delilik'in bestecisi Halil Koçak ile tanışmasının kendisi için büyük şans olduğunu söyledi. Halil Koçak'ın eseri ve Hakan Süersan'ın aranjesi olan 'Mevzu' adlı şarkının miks ve masteringini Özgür Yurtoğlu üstlendi. Dijital platformlarda en çok dinlenen şarkıcılar arasına giren Nur, "Ben bu şarkının melodisi ve sözlerine vuruldum, 5-10 dakika içinde ezberledim. İkili Delilik uğurlu geldi, o şarkı sayesinde Halil Koçak ile tanıştım. Mevzu'yu hemen aldım. Şu aralar 50 bin dinlenmeyi geçmesi benim için bir başarı rozeti" dedi.

Nur, pandemi nedeniyle İstanbul yerine şu aralar Bodrum'da müzik çalışmalarını sürdürüyor. Mevzu'nun klip yönetmenliğini Onur Kök yaptı. Klip Bodrum'un Begonvil bezeli unutulmaz manzarasında çekildi.

(DHA)