SİYASET
Giriş Tarihi : 06-09-2020 18:18   Güncelleme : 06-09-2020 18:18

MHP'de Kara, güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kemer İlçe kongresi yapıldı. Tek listeyle gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Hüseyin Kara, güvenoyu alarak üçüncü kez yeniden başkanlığa seçildi.

MHP'de Kara, güven tazeledi

Ahmet Duran YENİGÜN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kemer İlçe Teşkilatı Olağan Kongresi, Bahri Tanrıkulu Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Kongreye MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, İl Başkanı Hilmi Durgun, Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Ünsal Yılmaz Yeşildal, 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız, MHP Alanya, Kumluca, Finike ve Döşemealtı İlçe Başkanları, AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Kemer Şoförler Odası Başkanı Mustafa Tıraş ve partililer katıldı.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında maske takımı ve sosyal mesafeye uyum sağlanarak gerçekleştirilen kongre divan heyetinin oluşturulması ve ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile devam etti. Yapılan konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. Tek listeyle gerçekleşen seçimde mevcut ilçe başkanı Hüseyin Kara, bir kez daha MHP Kemer İlçe Başkanı seçildi.

Kara’nın başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu üyeleri Engin Erkal, Mehmet Ergün, Ahmet Doruatlı, Haydar Gümrükçü, Mustafa Bulca, Ramazan Beyrek, Cuma Torun, Hasan Habire, Müge Cesur, Aydın Demir, Kerim Sayan, Bekir Saçmalı, Hüseyin Sek ve Feyzullah Cintay’dan oluştu.

Yedek Yönetim Kurulu üyeleri ise, Tolga Kaviş, Murat gürcü, Ogün Namdar, Alim Ağar, Akın Cesur, Recep Kaplan, Nazmi Saz, Fahrettin İşkur, Hasan Çiftçi, Mustafa Bilir, İrfan Türkarslan, Tunahan Yiğit, Nurettin Erdem ve Engin Demir oldu.

İl Delegeleri de Hüseyin Kara, Mustafa Kemal Çörekçi, Hakan Tuncer, Ramazan Kal, Hasan Habire, Ahmet Ali Güven, Kerim Sayan, Nurten Gökçe, Mehmet Ergün ve Müge Cesur oldu.

Yedek İl Delegeleri ise Engin Erkal, Hüseyin Sek, Ahmet Doruatlı, Mustafa Bulca, Alim Ağar, Murat Gürcü, Aydın Demir, Feyzullah Cintay, Bekir Saçmalı ve Ogün Namdar oldu.