GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-10-2020 16:25   Güncelleme : 23-10-2020 16:25

Kural tanımayanlar!

Kemer Deniz Caddesi’nde sürücüler uyarılara rağmen kuralları hiçe saymaya devam ediyor. Kemer Belediye Meclisi ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararının ardından tek yöne düşürülen caddede uyarı levhalarına karşı ters yöne giren sürücülere ceza işlemi uygulandığını bildiren İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, caddede belirli saatlerde ekiplerin denetim yaptığını bunun yanı sıra MOBESE’den de kural ihlali yapan sürücülerin tespit edildiğini söyledi. Son 3 günde 275 araca ceza yazıldığını belirten Yılmaz, sürücüleri trafik levhalarına karşı daha dikkatli olması konusunda uyardı.

Kural tanımayanlar!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Belediyesi Meclisi ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı ile Antalya istikametine doğru tek yöne düşürülen Deniz Caddesi’nde uyarılara rağmen sürücüler ters yöne girmeye ve kural ihlali yapmaya devam ediyor. Eylül ayı sonunda cadde girişleri olmak üzere caddeye bağlanan sokak girişlerine konulan uyarı levhalarına karşı özellikle tur otobüsleri başta olmak üzere birçok sürücü ters yönde seyir etmekte ısrar ediyor.

Antalya istikametine doğru tek yön olan caddede seyreden sürücüler ise zor anlar yaşıyor. Hükümet Caddesi ile Şehit Polis Cemal Ilgaz Caddesi’nin kesiştiği noktadan ters yöne giren sürücülere tepki gösteren diğer sürücüler, zor duruma düştüklerini belirterek, “Antalya istikametinde tek yönlü olmasına rağmen kendini bilmez, kanun tanımaz, şoförlükten bihaber birçok sürücü, konmuş bulunan tüm trafik işaretlerini hiçe sayarak tek yönlü yolda ters yönde gitmekte ısrar ediyorlar. Zaten yol dar, birde tur otobüsleri turistleri bahane ederek gelişi güzel park ediyor. Caddeye bir aracın girmesiyle onları gören diğer sürücüler de onların peşinden geliyor. Bazı noktalarda kaza bile atlatıyoruz. Uyardığımızda bile hiç oralı olmuyorlar. Bu kadar vurdum duymazlık olmaz. Denetimlerin artmasını istiyoruz” dediler.

3 GÜNDE 275 ARACA CEZA

Kemer İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, caddede bugüne kadar ciddi oranda ceza işlemi gerçekleştirdiklerini söyledi. Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin yer yer uygulama yaparak kural ihlali yapan sürücüleri uyardığını, uyarılara rağmen kural ihlali yapan sürücülere ise cezai işlem uygulandığını bildiren Yılmaz, “Caddede trafik ekiplerimiz başta olmak üzere MOBESE kameralarından denetimlerimizi sürdürüyoruz. Ayrıca devriye gezen ekiplerimizde kural ihlali yapan araçların plakasını alarak trafik ekiplerine bildiriyor. Cadde girişleri ve caddeyle bağlantılı sokaklarda uyarı levhaların açık bir şekilde görünüyor. Bugüne kadar yaklaşık 500 araca ceza uyguladık ve son 3 günde 275 araca ceza yazıldı. Kurallara uyan sürücülerimize teşekkür ediyoruz, ancak diğer sürücüleri trafik levhalarına karşı daha dikkatli olması konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum. Denetimlerimize aralıksız devam edecek” dedi.