SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-09-2020 16:38   Güncelleme : 09-09-2020 16:38

Koronavirüs testi yapıldı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Kemer Belediyesi çalışanlarına test yapıldı. Koronavirüsün Türkiye’de de yeniden yükselişe geçtiğini hatırlatan Başkan Necati Topaloğlu, belediye olarak her türlü tedbiri almaya devam ettiklerini söyledi.

Koronavirüs testi yapıldı

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi personeline Covid-19 testi yapılıyor. Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Kemer Yaşam Hastanesi işbirliğince gerçekleştirilen programda Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başta olmak üzere yaklaşık 750 personel teste tabi tutuldu.

Koronavirüsün Türkiye’de de yeniden yükselişe geçtiğini hatırlatan Başkan Necati Topaloğlu, belediye olarak her türlü tedbiri almaya devam ettiklerini söyledi. Alınan tedbirlere harfiyen uyulduğu takdirde virüsün üstesinden gelinebileceğini anlatan Topaloğlu, “Bizim için önemli olan insanların sağlıdır. Belediye çalışanlarına bu testi yaptırmak istedik. Çünkü çalışanlarımız insanlarla sürekli temas halinde. Test sonucu pozitif çıkan olursa o personeli eve veya hastaneye göndereceğiz ki belediye binasında da önlem almış olacağız. İnsanların güvende olmalarını hissettirmeye çalışıyoruz. Her şeyin başı sağlık olduğu için önlemlerimiz devam edecek” diye konuştu.

Belediye Sağlık İşleri Müdürü Özden Biber ise antikor testleri yaptıklarını belirterek, belediye çalışanlarının daha önce virüse yakalanıp yakalanmadığını da öğrenmiş olacaklarını kaydetti.