GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-07-2020 18:03   Güncelleme : 10-07-2020 18:04

KINDILÇEŞME KAMP ALANI GENİŞLEYECEK

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

KINDILÇEŞME KAMP ALANI GENİŞLEYECEK

Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan toplantı öncesi Kemer'deki gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Topaloğlu, pandemi sürecinde Kemer Belediyesi'nin üzerine düşen görevi yerine getirdiğini söyledi. Topaloğlu, pandemi sürecinde esnafın da zor durumda olduğunu belirterek, esnafa her zaman konusunda destek olduklarını söyledi. Yaklaşık 15 aydır belediyeyi yönettiklerini hatırlatan Başkan Topaloğlu, 15 aylık süre zarfında yeme içme ve eğlence alanlarından önceki döneme göre geride olduklarının altını çizdi.

KINDILÇEŞME KAMP ALANI GENİŞLEYECEK

Yeme içme ve eğlence haricinde tüm hizmetlerde çok ilerde olduklarına vurgu yapan Başkan Topaloğlu, “Tasarrufla başladık ve devam ediyoruz. 15 ayda temsil ağırlama giderlerine bakıldığı zaman, bir önceki döneme göre 6 milyon 53 bin lira tasarruf sağlamışız. Kındılçeşme Kamp Alanını yeniden düzenleyerek halkımıza kazandırdık. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmelerimiz var. Önümüzdeki dönemlerde bu alanı daha fazla büyüteceğiz ve Kemer halkının daha rahata nefes almasını sağlayacağız" dedi.

Beldibi Mahallesinin imar planlarının askıdan indiğine değinen Topaloğlu, şu anda itirazların değerlendirildiğini ve en kısa zamanda çözüme kavuşarak Beldibi'ne hizmetleri götürmeye başlayacaklarını kaydetti.

Belediye Başkanı Topaloğlu, Lise Caddesinin düzenleme çalışmalarının bittiğini belirterek, “Caddemizdeki mezbelelik görünümlü dükkanlar daha modern görünüme kavuştu. Kuzdere mahallesinde Kemer'in ilk kapalı pazar yerinde sona yaklaşılıyor. Atatürk Parkında da çalışmalara başlıyoruz. Bu saydığım ihalelerin toplam bedeli 13 milyon lira. Bunun yanı sıra Göynük Kurtuluş Caddesi, Kuğulu Park, dünyaca ünlü Ayışığı Koyuna giden yolun içler acısı haldeki halini yeniden düzenleyerek sıcak asfaltla kapladık. Ahmet Erkal Spor Tesislerinde daha önce gazino olarak kullanılan binayı eğitim yuvasına dönüştürdük. 20 Temmuz'da lise öğrencilerini üniversiteye hazırlamaya başlıyoruz. Lise öğrencilerini bu yıl da ücretsiz taşıyacağız. Geçen sene olduğu gibi 7 bin öğrencinin kırtasiye malzemelerini hazırlıyoruz. Milli Eğitim desteklerimiz de aralıksız devam ediyor" diye konuştu.

15 AYDA YAPTIKLARIMIZ ORTADA

Belediye Başkanı Topaloğlu, 15 aylık süre zarfında yaptıkları hizmetler hakkında bilgiler paylaşarak, “Bu zaman zarfında 30 bin 92 metrekare kaldırım, 43 bin 705 metrekare parke taşı, 3 bin 291 metrekare yağmur suyu drenaj hattı yaptık. Buna bağlı olarak 31 bin 744 metrekare sıcak asfalt dökmüşüz. Bu zaman zarfında vinç, ekskavatör, 3 adet çöp aracı ve çöp süpürme araçlarının yenilenmesini yaptık. Bunlara ödediğimiz para 4 milyon 230 bin lira. Bunun yanı sıra emekli olanlara ve işten ayrılanlara ödediğimiz tazminatların toplamı 4 milyon 100 bin lira. Personelimizin maaşları ve ikramiyeli gününde yatıyor. Kemer Belediyesi fakir değil zengin bir belediyedir. Kasamızda da paramız var" ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)