GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-06-2022 00:34

Kemer’in ilk kadın başsavcısı olacak

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yaz kararnamesiyle Kemer’de Cumhuriyet Başsavcısı ile birlikte 3 hakim ve 1 savcının görev yeri değişti. Kararnameyle Kemer Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Gamze Almalı ise Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı. Bu atamayla Başsavcı Almalı, Kemer’in ilk kadın Cumhuriyet Başsavcısı oldu.

Kemer’in ilk kadın başsavcısı olacak

Şüheda PARTAL

HSK Birinci Dairesi tarafından karara bağlanan Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamelerine göre 33 ile yeni başsavcı atanırken, 5 bin 426 hakim ve savcının görev yeri değişti. HSK kararnamesine göre, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanırken, yerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zafer Koç getirildi. Kemer, Manavgat, Serik ve Elmalı cumhuriyet başsavcılarının da görev yerleri değişti. HSK yaz kararnamesiyle Antalya ve ilçelerindeki adliyelerde görevli 171 hakim ve savcı başka adliyelerde görevlendirilirken, yerlerine de 5 başsavcı ile 179 hakim ve savcı atandı.

BAŞSAVCI TEKER İSTANBUL’A ATANDI

Kararnameyle Kemer Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na, Kemer Cumhuriyet Savcısı Celal Kocabey Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na atandı. Kemer Hakimlerinden Başar Çetinkaya Şanlıurfa Hakimliğine, Murat Kızılkaya Zonguldak Hakimliği’ne, Fatma Bengisu Teker de İstanbul Anadolu Hakimliği’ne atandı.

KEMER’E KADIN BAŞSAVCI

HSK kararnamesiyle Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı’na İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Gamze Almalı atandı. Bu atamayla Başsavcı Almalı, Kemer’in ilk kadın Cumhuriyet Başsavcısı oldu. Muş Cumhuriyet Savcısı Serhat Çaylak Kemer Cumhuriyet Savcılığı’na atanırken, Kemer Hakimliklerine ise Hınıs Hakimi Sinem Akçay Özağar ile Hakkari Hakimleri Onur Balcı ve Aslıhan Özcan Balcı atandı.

AdminAdmin