GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-12-2020 13:35   Güncelleme : 06-12-2020 13:35

KEMER’İN GURURU

Antalya'nın en başarılı okulları arasında yer alan ve her yıl elde ettiği başarılarla adını ülke genelinde duyuran Göynük Fen Lisesi, Kazanım Değerlendirme Sınavında Antalya birincisi oldu.

KEMER’İN GURURU

Şüheda PARTAL

2011-2012 eğitim ve öğretim yılında Kemer’in Göynük Mahallesi’nde eğitime başlayan Göynük Fen Lisesi eğitim kalitesi her geçen gün artıyor. Şehirden uzak doğa ile iç içe olan yerleşkesi ile eğitim için olumlu şartları bünyesinde barındıran ve her yıl Türkiye dereceleri elde eden Göynük Fen Lisesi, Kazanım Değerlendirme Sınavında Antalya birincisi oldu.

Antalya genelinde pilot olarak belirlenen okullarda 11 Kasım tarihinde düzenlenen 5 ve 9’uncu sınıflar seviyesinde online kazanım değerlendirme sınavı yapıldı. Sınava, Antalya genelindeki 19 ilçeden 37 lise ve 3 bin 168 öğrenci katıldı. Kemer’den katılım sağlayan Göynük Fen Lisesi, 9’uncu sınıflarda Antalya birincisi oldu.

Tüm İlçeleri geride bırakarak büyük bir başarı elde eden öğrencileri kutlayan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Her şeyin eğitimle başladığını biliyoruz. Çocuklarımıza eğitim sevgisini aşılamamız çok önemli. Kemer’de eğitim gören öğrencilerimiz kazanım değerlendirme sınavlarında Antalya genelinde tüm ilçeleri geride bırakarak büyük bir başarı elde etti. Hepsini yürekten kutluyorum. Başarılarının devamını dilerim” dedi.