TURİZM
Giriş Tarihi : 10-11-2022 01:22

Kemer’den İngiliz turist atağı

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, World Travel Market Londra Fuarı’nda yaptıkları görüşmeler hakkında değerlendirmelerde bulunarak, “2023 yılında iyi bir turizm sezonu geçireceğiz” dedi. İngiltere’nin en büyük ikinci havayolu şirketi ve tur operatörü Jet2.com sahibi Joe Taylor’la görüşen Topaloğlu, 2022’de Antalya’ya 380 bin turist getiren Jet2’den 2023 turizm sezonunda Kemer’i sosyal medya platformları ve internet sitelerinde daha fazla reklam yapma sözü aldıklarını söyledi.

Kemer’den İngiliz turist atağı

Şüheda PARTAL

İngiltere’nin en büyük ikinci havayolu şirketi ve tur operatörü Jet2.com sahibi Joe Taylor, İngiltere’deki World Travel Market Londra Fuarı’nda açılan Kemer standında Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile bir araya geldi. Joe Taylor’a operatör yardımcısı Sarah Lisowiec de eşlik etti. Başkan Topaloğlu, Başkan Yardımcısı Emin Gül, Viking Otelleri Sahibi Can Kobal ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Genel Sekreteri Ayşegül Zeybek Jet2.com sahibi Joe Taylor’a Kemer hakkında bilgiler verdi.

‘KEMER’İ ÇOK BEĞENDİLER’

Taylor’a Kemer ile ilgili tanıtım videoları izleten Başkan Topaloğlu, Kemer’de yapılan spor organizasyonları, yürüyüş yolları, dalış turizmi ve diğer aktiviteler hakkında da bilgiler aktardı.

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, İngiltere’nin en büyük ikinci havayolu şirketi ve tur operatörü Jet2.com sahibi Joe Taylor’a kemer hakkında değerli bilgiler verdiklerini söyledi.

Gayet olumlu bir görüşme gerçekleştirdiklerine işaret eden Topaloğlu, “Kemer’e daha fazla İngiliz misafir gelmesi için görüşmemiz oldu. Kemerimizi en iyi şekilde kendilerine anlattık. Çok memnun kaldılar ve Kemer’i çok beğendiklerini söylediler. Sosyal medya platformlarında, reklam panolarında ve ilanlarda Kemer ile ilgili çalışma yapacaklarını anlattılar. Belediyemiz ile ortak bir çalışma yapmayı planlıyorlar. Özellikle Kemer’deki aktivitelere hayran kaldılar. Ortak bir proje yapmak için çalışmalara başladık. Kemer’e daha fazla İngiliz misafir getirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

2023 YILI HEDEFİ 400 BİN İNGİLİZ

Jet2.com sahibi Joe Taylor ise Kemer’e hayran kaldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile olumlu bir görüşme yaptık. Kemer’deki aktiviteler bizi memnun etti. 2022 yılında Antalya’ya getirdiğimiz İngiliz misafir sayısı 380 bin. 2023 yılında hedefimiz 400 bin İngiliz misafiri Antalya’ya getirmek olacak. Şu anda paket satışlarımız yüzde 70’i buldu. Geri kalan yüzde 30’u ise İngilizler kendileri satın alıyor.”

KEMER’E DAHA FAZLA İNGİLİZ TURİST GELECEK

World Travel Market Londra Fuarı’nda yaptıkları görüşmeler hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Topaloğlu, fuarın ilk iki gününde Kemer’i en iyi şekilde tanıtmaya çalıştıklarını belirterek, Fuar alanında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile de bir görüşme yaptıklarını kaydetti.

ARITMA MÜJDESİ

Bakan Ersoy ile turizm sektöründe yaşanan gelişmeler hakkında sohbet ettiklerine değinen Topaloğlu, “Sayın bakanımızla turizm hakkında olumlu bir görüşme yaptık. Kendileri, Kemer, Göynük, Çamyuva ve Beldibi arıtmalarının ihalesini yapıldığını ve bu ay içinde biteceğini söyledi. Bu bizim için büyük bir müjdeydi. Ayrıca Çamyuva ve Beldibi’nde yapılan günübirlik alanlar için kendilerine teşekkür ettik. Kendilerine her türlü desteği vereceğimizi dile getirdik.” dedi.

ORTAK PROJE İMZALANACAK

Topaloğlu, Jet2 Tur operatörü yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirdiklerine değinerek, “Güzel bir görüşme oldu. Kendileri Kemerimizi hem sosyal medya platformlarında hem de dijital ortamlarda tanıtacaklar. Ortak bir protokol imzalayacağız. Kemer’e daha fazla İngiliz misafir getirmek için çalışma yapacaklar. Belediye olarak biz de elimizden gelen tüm katkıyı yapacağız.” ifadelerini kullandı.

2023 YILINDA İYİ BİR TURİZM SEZONU GEÇİRECEĞİZ

İngiltere’nin en büyük tur acentelerinden olan Easyjet Tur operatörü yetkilileriyle de bir görüşme yaptıklarına dikkat çeken Başkan Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Easy Tur Acentesi yetkilileri Kemer’e bu yıl 75 bin turist geldiğini söyledi. Bu sayıyı artırmak için çalışacaklarını söylediler. Kemer’in spor destinasyonu olduğunu ve ilçemizde yapılan ulusla ve uluslararası organizasyonlardan bahsettik. Onlar da kendi müşterilerine bunları anlatacak. Burada bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. 2023 yılında iyi bir turizm sezonu geçireceğiz.”

AdminAdmin