SİYASET
Giriş Tarihi : 22-07-2020 23:01   Güncelleme : 22-07-2020 23:01

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Başaran: Kınıyoruz

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek’in İYİ Parti Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz’a zarf içerisinde salatalık gönderdiğini iddiasıyla parti binasında İlçe Başkanı Tınkaz ile birlikte basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, “Korkuteli ilçe başkanımıza zarf içinde gönderdiği ‘salatalık’ onun bize gönderdiği karakteri, çukura düşmüş kişiliği, halkın nezdinde sıfır olan itibarıdır. İYİ Parti olarak, Türk siyasetinde örneğine pek rastlanmayan bu siyasi ahlaksızlığı kınıyor, MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’yi ahlak yoksunları ile ilgili gereğini yapmaya davet ediyoruz” dedi.

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Başaran: Kınıyoruz

Şüheda PARTAL

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran ve Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz, parti binasında basın toplantısı düzenledi. Çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Mehmet Başaran, “Özellikle son yıllarda kadına ve çocuklarımıza yönelik cinsel istismar ve saldırıların kabul edilemez olduğunu bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Kadınlara yönelik şiddet, milliyet, etnik köken, nesil ve hiçbir toplum kesimini ayırt etmeksizin gerçekleşmekte, hayatlara mal olmakta ve toplumları parçalamaktadır. Pınar Gültekin kızımızın başına gelen vahim olayın bir daha tekrarlanmamasını diliyorum” dedi.

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek’i kınadıklarını bildiren Başaran, “Kavgamız; siyaset yapanların orantısız zenginleşmesine karşıdır. Amacımız; halka ve hakka hizmettir. Korkuteli Kapalı Pazar Yeri’nin kaldırılıp, pazarın taşınmasına da pazar yerinin yapılaşmaya, ranta açılmasına da karşıyız. Siyasette zenginleşenleri, halka rağmen siyaset yapanları, Korkuteli’ni ranta açanları teşhir etmek, salatalık siyaseti yapan ahlaksızları şikayet etmek için basın toplantısı yapıyoruz. İnsanın ömrü, günler değil, eserleri, hizmetleri kadardır. Hizmet, sektör olamaz, ancak sanattır. Fark şudur: Hizmet ettirme değil, etmektir. Doğru siyaset memleketin imkanlarını kendi lehine kullanmak yerine, kendi imkanlarını memleket için feda etmektir. Siyasete girenlerin orantısız şekilde zenginleştiği bir ülkede olmak istemiyoruz. Siyasetin amaçlarından biri belirli bir ahlak düzeyinin, ahlaki seviyenin oluşturulması ve sürdürülebilir kılınmasıdır” diye konuştu.

‘ÇUKUR SİYASETİ YAPMAKTADIR’

Başkan Ömer Niyazi İşlek’in çukur siyaseti yaptığını iddia eden Başaran, “MHP’li Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek siyaseti zenginleşme aracı olarak görmekte, halka rağmen siyaset, halka karşı icraat yapmakta ısrarcı olmaktadır. Siyasi terbiyeden maalesef nasiplenememiştir. Çukur siyaseti yapmaktadır. Korkuteli ilçe başkanımıza zarf içinde gönderdiği ‘salatalık’ onun bize gönderdiği karakteri, çukura düşmüş kişiliği, halkın nezdinde sıfır olan itibarıdır. İYİ Parti olarak, Türk siyasetinde örneğine pek rastlanmayan bu siyasi ahlaksızlığı kınıyor, MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’yi ahlak yoksunları ile ilgili gereğini yapmaya davet ediyoruz” dedi.

‘İYİ PARTİ AİLESİNE YAPILMIŞ BİR TERBİYESİZLİKTİR’

Korkuteli İlçe Başkanı Cemal Tınkaz ise, “Bizler İYİ Parti Korkuteli İlçe Teşkilatı olarak her zaman doğruların peşinde olduğumuzu demokratik çerçevede ilçemizde muhalefetlik görevimizi yerine getirmeye çalışan bir yapıyız. Bizler ilçemizde soran, sorgulayan ve öngörülü şekilde siyaset yapmaya çalışıyoruz. Diğer bir misyonumuz da vatandaşımızın haklarını korumaya çalışıyoruz. Bu eylem Cemal Tınkaz olarak şahsıma değil büyük İYİ Parti ailesine yapılmış bir terbiyesizliktir. Tarafımıza yapılan bu eylem bizim için artık onur meselemiz olmuştur” dedi.

‘BİR BELEDİYE BAŞKANI NEDEN VE NİÇİN SALATALIK GÖNDERİR?’

Korkuteli’nde her şeyi kulaktan duyma söylemlerle öğrendikleri bir duruma geldiklerini aktaran Tıknaz, “Bizim yapmış olduğumuz siyaset anlayışında şahsi menfaat ve çıkar yoktur. Ama gelin görün ki Niyazi işlek yapılan ve yapılacak olan hiçbir proje ile ilgili bizlerle paylaşmamış ilçede her şeyi kulaktan duyma söylemlerle öğrendiğimiz bir durumdayız. Son meclisimizde ilçemizde yapılan yatırımlar ile ilgili olarak 6 maddelik bir soru önergesi verdik, umuyoruz ki önümüzde ki ilk mecliste bu sorduğumuz sorulan cevabını alır Korkuteli halkımız ile paylaşır kafalardaki soruların cevaplarını alırız. Elimizde denetim raporları mevcut ve en son mecliste bu rapor meclis tarafından onaylanmıştır. Ama açıklanan bu denetim raporunda gördüğümüz ve incelemeler sonucunda tespit ettiğimiz bazı sıkıntılı durumların olduğunu tespit ettik. Bu konu ile ilgili olarak da hukuksal haklarımızı kullanacağımızın tüm kamuoyunun bilmesini isteriz. Bu yaşadığımız iğrenç olay taşı doğru yere atığımızı ve ne kadar haklı olduğumuzu açık olarak göstermektedir. Aslında sorulması gereken bir belediye başkanı neden ve niçin bir ilçe başkanına salatalık gönderir?” diye konuştu.