KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 30-11-2021 19:10   Güncelleme : 30-11-2021 19:10

Gençlik Orkestrası’ndan “Nereden nereye” konseri

Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası, Şef Furkan Üstündağ şefliğinde “Nereden nereye” konseri verdi. Konserde çocukların 1 saat boyunca sergilediği performans konseri izleyenlerden büyük alkış topladı. Konsere gelenlere, yetişkin korosunun da desteğiyle çocukların seslendirdiği şarkılara zaman zaman eşlik etti. Şef Furkan Üstündağ, çocukların aylardır enstrüman eğitiminde nereden nereye geldiklerini göstermek istediklerini kaydetti. Gençlik Orkestrasının kurulduğunda bu kadar hızlı ilerleyeceğini düşünmediğini ancak çocukların kendilerini şaşırttığını söyleyen Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Emek olmadan hiçbir şey olmuyor. Belli bir yere kadar geldiler ama önlerinde uzun bir yol var. Çocuklarımızı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Gençlik Orkestrası’ndan “Nereden nereye” konseri

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası, “Nereden nereye” konseri verdi. Kültür Salonunda verilen konsere, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, Kemer İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kamil Bozkurt ve gençlik orkestrasında yer alan çocukların aileleri katıldı.

Şef Furkan Üstündağ tarafından verilen konser yaklaşık 1 saat sürdü. Konserde çocukların sergilediği performans konseri izleyenlerden büyük alkış topladı. Çocuklar tarafından seslendirilen şarkılar, yetişkin korosunun da desteğiyle konsere gelenlere güzel bir akşam yaşattı. Konsere gelenler, çocukların seslendirdiği şarkılara zaman zaman eşlik etti.

Konser sonrası konuşman Belediye Başkanı Topaloğlu, Gençlik Orkestrasının kurulduğunda bu kadar hızlı ilerleyeceğini düşünmediğini ancak çocukların kendilerini şaşırttığını söyledi. Başkan Topaloğlu, çocukların eğitimleri sırasında birbirlerine şarkılar da öğrettiklerine değinerek, “Yani ilerde önlerine engel çıktığında yardımlaşmayı ve kaynaşmayı da öğrenmiş oluyorlar. Emek olmadan hiçbir şey olmuyor. Belli bir yere kadar geldiler ama önlerinde uzun bir yol var. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) yapacağı sanat okulu Nisan 2022’de açılacak. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüzün de destekleriyle daha fazla kursiyerimiz ve daha fazla çocuğumuz güzel eğitimler alacak. Çocuklarımızı gönülden tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir ise çocuklara örnek olmanın çok önemli olduğuna değinerek, “Eğitim her yerde var. Az önce Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu da söyledi. Ağaç yaş iken eğilir. Genç yaşta bir şeyler öğrenmek çok önemli ve güzeldir. Bu gençlerimiz kendilerine kazanım yapıyor. Burada öğrendikleri ileriki hayatlarında ölene kadar onlarla gidecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Şef Furkan Üstündağ da Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu öncülüğünde bir yola çıktıklarını belirterek, Çocukların aylardır enstrüman eğitiminde nereden nereye geldiklerini göstermek istediklerini kaydetti. Çocukların sadece enstrüman eğitimi almadığını ifade eden Üstündağ, “Sanatın, kültürün ve güzel sanatların paylaşmanın ve dostlukların pekiştirilmesini sağlayan etkisini de göstermek istedik. Kemer’de yıllardır bir sanat okulu yok. Başkanımızın öncülüğünde ATSO tarafından bir sanat okulu yapılıyor. Bu çok büyük bir değer. Verdiği desteklerden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.