EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-09-2021 16:18   Güncelleme : 07-09-2021 16:19

Final Okulları’nda yüz yüze eğitim coşkusu

Kemer Final Okullarında 2021-2022 eğitim-öğretim yılı heyecanlı başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği kurallar çerçevesinde alınan tüm tedbirlerin eksiksiz olarak yerine getirdiklerini belirten Kemer Final İlkokul ve Ortaokul Müdürü İlker Yaman, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizin en iyi şekilde yetişebilmesi için okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimizle elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceğiz” dedi.

Final Okulları’nda yüz yüze eğitim coşkusu

Şüheda PARTAL

Kemer Final Okullarında 2021-2022 eğitim-öğretim yılı heyecanlı başladı. Yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiası ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni eden Kemer Final İlkokul ve Ortaokul Müdürü İlker Yaman, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği kurallar çerçevesinde alınan tüm tedbirlerin eksiksiz olarak yerine getirdiklerini bildirdi.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin teneffüs saatleri ve yemek saatlerini ayrı olarak ayarlandığını, sınıflarda ve yemekhanede öğrencilerin bütün yıl aynı sırada oturacağını belirten Yaman, “Çocuklarımız derse girdiklerinde tüm tuvaletler, lavabolar, koridorlar, kapı kolları diğer ortak alanlar temizleniyor. Ayrıca gün sonunda tüm okul, açık ve kapalı alanlar hijyen önlemleri çerçevesinde yeniden dezenfekte ediliyor. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin teneffüs saatleri ve yemek saatleri ayrı olarak ayarlandı. Sınıflarda ve yemekhanede çocuklar bütün yıl aynı sırada oturacaklar. Hatta çocuklarımızın birbirlerinden okul araç gereci almalarının bile önüne geçilmiştir. Tüm koridorlarda dezenfektanlar mevcut olup ayrıca maske ve mesafe kurallarına harfiyen uyulmaktadır. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizin en iyi şekilde yetişebilmesi için okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimizle elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceğiz. 2021-2022 eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.