KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-03-2021 12:41   Güncelleme : 16-03-2021 12:41

Engelsiz Sanat Atölyesi'nde çalışmalar sürüyor

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Engelsiz Sanat Atölyesi engelli bireylerle çalışmalarına yeni yerinde devam ediyor.

Engelsiz Sanat Atölyesi'nde çalışmalar sürüyor

Alanya Belediyesi engelli bireylere sağlık, eğitim, sosyal vb. birçok alanda hizmet verirken Engelsiz Sanat Atölyesiyle üretkenlik noktasında büyük adımlar atıyor. 2 bin engelli bireyin kaydının bulunduğu Engelli Koordinasyon Merkezi içerisinde bağımsız bir binaya taşınan Engelsiz Sanat Atölyesi'nde engelli birey ve yakınları el sanatları öğretmenlerinin eşliğinde yağlıboya, filografi, ipek kozası, çini, çömlek, ahşap boyama, ebru sanatı gibi birçok alanda da kurslar almaya devam ediyor.

Özellikle farkındalık oluşturmak adına çalışmalar yapılan Engelsiz Sanat Atölyesi'nde farklı gruplardaki engellilerin çalışmaları sonucu Alanya'nın en güzel noktalarından birine yöresel ürünlerden olan kabak süsleme sanatı gerçekleştirildi. 700 kabağın süslenmesiyle başlanan proje 1600 ürünle devam ederek Kabak Sokağı'nı ortaya çıkardı. Bu sayede sokak ışıl ışıl aydınlanarak Alanya'nın hem yerli halkı hem de dışardan gelen misafirleri için cazibe noktası haline gelirken engelli bireylerin başarısını ve kentin estetiğine olan katkısını göstermiş oldu.

ENGELLİ BİREYLER İÇİN İLETİŞİM HATTI

Engelsiz Sanat Atölyesi'nin çalışmalarında yer almak isteyen engelli bireylerin 444 82 07 numaralı çözüm masası üzerinden iletişim sağlayabileceği belirtildi.

(DHA)