GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-10-2020 16:34   Güncelleme : 01-10-2020 16:34

Emniyet Müdürü uyardı: Uyarı levhalarına dikkat!

Kemer’de bisiklet yolunun yapılmasıyla daralan ve Belediye Meclisi ile Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararının ardından tek yöne düşürülen Deniz Caddesi’nde uyarı levhalarına karşı sürücüler ters yöne giriyor. Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri birçok sürücüye kural ihlalinden ceza yazarken, Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, sürücüleri kurallara uymaları konusunda uyardı.

Emniyet Müdürü uyardı: Uyarı levhalarına dikkat!

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi tarafından sezon öncesi yapılan bisiklet yolunun ardından daralan ve trafik yoğunluğu yaşanan Deniz Caddesi, Antalya istikametine doğru tek yöne düşürüldü. Kemer Belediyesi Meclisi ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı ile tek yöne düşürülen yolda, önceki gün Büyükşehir Belediyesi tarafından yönlendirme ve uyarı levhaları koyuldu. Cadde girişleri olmak üzere caddeye bağlanan sokak girişlerine konulan levhalara karşı sürücüler uyarıları dikkate almadan ters yönde seyretmeye devam etti.

Levhaların konulmasının ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri olmak üzere Belediye Zabıta ekipleri yer yer uygulama yaparak kural ihlali yapan sürücüleri uyardı. Uyarılara rağmen kural ihlali yapan sürücülere ise cezai işlem uygulandı.

Kemer İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, sürücüleri trafik levhalarına karşı daha dikkatli olması konusunda duyarlı olmaya davet ederken, cadde üzerinde uygulamaların devam edeceğini söyledi. Cadde girişleri ve caddeyle bağlantılı sokaklarda uyarı levhaların açık bir şekilde görüldüğünü aktaran Yılmaz, kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulanacağını söyledi.