GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-10-2020 16:04   Güncelleme : 27-10-2020 16:04

DSP’li Acar’dan CHP’ye operasyon

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemer İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden alınan Selimcan Karpi, dost bildiklerinin DSP’li Kemer Belediye Meclis Üyesi Hasan Ali Acar ile birlikte arkasından iş çevirdiğini iddia ederek, “Benim Allah katında vicdanım rahat. Ne birinden gençlik kolları adına para alıp karaktersizce şahsım adına harcama yaptım ne de Cumhuriyet Halk Partisi'ni küçük düşürecek bir harekette bulundum. Bunu yapanları sadece Allah'a havale ediyorum. Tırnak kadar hakkım var ise haram ediyorum” dedi.

DSP’li Acar’dan CHP’ye operasyon

Ahmet Duran YENİGÜN

Mart ayında gerçekleşen CHP Kemer İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı seçimlerinde başkan olan Selimcan Karpi, başkanlığının düşürülmesinin ardından açıklamada bulundu. Gençlik Kolları Başkanlığı için 2 sene boyunca çalışıp seçimle göreve geldiğini hatırlatan Karpi, “Kemer'e nasıl faydam dokunur diye çok düşündüm. İnsanlara Cumhuriyet Halk Partisi'ni nasıl anlatırım, nasıl insanları bu partinin çatısı altında toplarım diye defalarca kafa yordum. Birinin işi oldu çözmeye çalıştım, birinin başı derde girmiş çözmeye çalıştım, birinin işe ihtiyacı oldu çözmeye çalıştım, birinin sesi duyulmuyordu duyurmaya çalıştım. Yeter ki partimin çözüm odaklı bir parti olduğunu insanlar görsün öğrensin istedim. Ama geldiğimiz nokta kurmuş olduğum CHP Kemer Gençlik Kolları Başkanlığının düşürülmesi oldu” dedi.

‘BİZE DERT OLUR DİYE DÜŞÜNMÜŞLER’

Dost bildiklerinin arkasından iş çevirdiğini ifade eden Karpi, “Sağda solda üzerime iftira atanlara yoldaş oldular ve gerçekten inanmış gibi Kemer'de bu dedikoduya kağnı oldular. Peki bunun asıl başlangıcı bunlar mıydı? Hayır değil! Her genç partilinin hayali gönül vermiş yoluna yoldaş olmuş partinin içerisinde ilerlemek, gelecekte ilçe başkanı, meclis üyesi, belediye başkanı veya milletvekili olmak var olabilir. Benimde hayalim ilçe başkanı olmak idi. Köhnemiş, AKP zihniyeti olan biatı bu partiye taşıyanlara ders vermek idi. Tabi ki bunları yapanlar ‘yahu bu adam gençlik kolları başkanı iken böyle dik duruyor ise ilçe başkanı olduğu zaman bize dert olur’ diye düşünmüş olmalı ki böyle bir işe girmişler. Peki kim bu kişiler? DSP meclis üyesi Hasan Ali Acar, CHP Kemer ilçe başkanlığı yönetiminden Canfer Erdal ve Adil Kırmızıgül, CHP Kemer Gençlik Kolları Başkanlığı yönetiminden Burak Çatlı Düz ve Onur Aktaş ve partiden istifa etmiş yüzüme dostmuş gibi gülen Umutcan Aslan” diye konuştu.

‘HASAN ALİ ACAR NE ALAKA?’

İhanete uğradığını aktaran Selimcan Karpi, sözlerine şöyle devam etti:

“Bunları açık açık söyleyebilmemin tek sebebi aleyhime imza toplarken imza verenler bunlar. Bunlar yanıma gelip bana ‘Selimcan'ın CHP Gençlik kolları adına insanlardan para topladığını ve bunu şahsi ihtiyaçları karşılığı harcadığını söyledi’ demeleridir. DSP'li meclis üyesi Hasan Ali Acar ne alaka? Bu şahıs beni arayarak ‘Benim adımı neden kullanıyorsun? Benim senin gençlik kolları ile ne işim olur?’ dedi. Bunun üzerine yerime koyacakları Onur Aktaş isimli şahsı yanıma çağırdım. Neden böyle bir olaya girdiklerini sordum. Kendince haklı sebepler söyledi ve tamam deyip sineye çektim. Hasan Ali Acar ile iş birliği yapıp bana ihanet ettiniz dediğimde ise cevabı şu şekilde oldu; ‘Beni o adam işe aldı ne yapsaydım?’ Böylece Hasan Ali Acar'ın teorisi çürümüş oldu. Peki bu arkadaşlar ben insanlardan para toplarken yanımda mıydılar? Kanıt nerededir? Neye dayanarak bunları söylemektedirler? Gerçekten böyle bir olay yaşanmış gibi yüzsüz bir şekilde insanlara bunları anlatmaları yetmiyor gibi CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanlığına alelacele toplantı yaptırıp beni dinlemeden savunmamı almadan görevden düşmeme çanak tutuyorlar.”

‘HAKKIM VAR İSE HARAM EDİYORUM’

“Yanarım yanarım 10 senelik yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen, beraber ağlayıp beraber güldüğümüz, beraber Galatasaray maçlarını kol kola omuz omuza izlediğim dostlarımın bu ihanetin içinde olmalarına yanarım” diyen Karpi, “Değerli parti üyeleri ve Kemer halkı! Benim Allah katında vicdanım rahat. Ne birinden gençlik kolları adına para alıp karaktersizce şahsım adına harcama yaptım ne de Cumhuriyet Halk Partisi'ni küçük düşürecek bir hareket bulundum. Bunu yapanları sadece Allah'a havale ediyorum. Tırnak kadar hakkım var ise haram ediyorum” şeklinde konuştu.