YAŞAM
Giriş Tarihi : 15-10-2020 15:06   Güncelleme : 15-10-2020 15:06

Daha yeşil bir dünya için fidan diktiler

Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Trabzon’da çıkan orman yangınları sonrasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı fidan dikim çağrısına Kemer’den destek geldi. Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir ve Kemer Belediye Başkan Vekili Hasan Ali Acar’ın katılımıyla Kemer Merkez İlkokulu’nda fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Daha yeşil bir dünya için fidan diktiler

Şüheda PARTAL

Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Trabzon’da çıkan orman yangınları sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un fidan dikimi çağrısına tüm yurtta olduğu gibi Kemer’den de destek geldi. Kemer Merkez İlkokulu bahçesinde gerçekleşen fidan dikim etkinliğine Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, Kemer Belediye Başkan Vekili Hasan Ali Acar, Okul Müdürü Mustafa Değer, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tekdemir, Bakan Selçuk’un çağrısı üzerine Kemer’deki okulların bahçelerinde fidan dikimi yaptıklarını belirterek, “Okullarımızı kısmen açtık. Pazartesi günü bakanımızın sosyal medyadan çağrısı üzerine okullarımızda fidan dikimi yapıyoruz. Her okul öğrencisine kavuştuğu için fidan dikerek katkı sunmak istedik. Bizi sevindirecek olan yeni fidan dikip onu büyütebilmek” dedi.

Yeni başlayan eğitim ve öğretim yılında tüm öğretmenler ve öğrencilere başarılar dileyen Başkan Vekili Acar ise, “Çocuklarımızın sağlığı açısından okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize büyük iş düşüyor. Orman konusu da çok önemli. Hatay’da ve diğer bölgelerde çıkan orman yangınları hepimizi derinden üzdü. Ülkemizde yanan yerleri canlandırmak için elimizden geleni yapacağız. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un başlattığı proje çok güzel bir proje. Belediye olarak hem eğitime hem de bu projeye desteğimizi esirgemeyeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çağrısı doğrultusunda özellikle Hatay’daki yanan ormanlar için okul bahçesinde fidan dikildi. Fidan dikimi sonrası öğretmenler, dikilen fidanlara can suyu verdi ve ardından hatıra fotoğrafı çekildi.