YAŞAM
Giriş Tarihi : 05-10-2022 18:52

Bütün çocuklarımızı iyi birer insan olarak yetiştirmek istiyoruz

Vali Ersin Yazıcı, Mevlid-i Nebi Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Antalya İl Müftülüğü tarafından organize edilen programa katıldı. Programın çok anlamlı ve faydalı olduğuna değinen Vali Yazıcı; “Bütün çocuklarımızın okullarından mezun olurken iyi birer insan olarak mezun olmasını istiyorum. Çünkü iyi insan olmadan hiçbir şeyin olmayacağına inanıyorum.” dedi.

Bütün çocuklarımızı iyi birer insan olarak yetiştirmek istiyoruz

Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Vali Ersin Yazıcı ve eşi Hanife Yazıcı, Antalya İl Müftülüğü tarafından organize edilen programa katıldı. Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Vali Yazıcı’ya Hanife Yazıcı, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti. Katılımın yoğun olduğu program bu yıl "Peygamberimiz, Cami ve İrşat" temalı olarak gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Antalya İl Müftüsü Yalçınkaya, Peygamber ahlakıyla ahlaklanmanın ve yolundan gitmenin önemine vurgu yaparak Mevlid-i Nebi Haftası'nın Peygamberi tanıma ve anlama noktasında önemli bir hafta olduğunu belirtti.

Antalya İl Müftüsü Yalçınkaya’nın konuşmasının ardından katılımcılar Osman Egin ve Hüseyin Öresin tarafından verilen “Hz. Muhammed (SAV) ve Mabetten İnsanlığa Davet” konulu konferansı dinledi.

Konuşmasının başında etkinliğin önemine vurgu yapan Vali Yazıcı; “Bu güzel etkinlikte, bu güzel sohbette sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Bu gönül sohbetine iyi ki gelmişim ve iyi ki buradayım. Programımız gerçekten çok doyurucu ve güzel bir etkinlik oldu. Tadı damağımızda kaldı. Hocalarımız gerçekten çok anlamlı bir sohbet gerçekleştirdi. Hocalarımıza ve etkinlikte emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Önceliğimiz İyi İnsan

Her platformda dediği gibi önceliklerinin iyi insan yetiştirmek olduğunu söyleyen Vali Yazıcı; “Buraya gelmeden önce sabah başlayan ve saat 14’e kadar devam eden İlçe Kaymakamlarımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ve İlçe Spor Müdürlerimiz ile bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantımızda bu şehrin en kıymetli canlıları olarak ifade ettiğim ve ısrarla altını çizdiğim 485 bin çocuğumuzun eğitim hayatı boyunca onlara vereceğimiz eğitimler, bilgiler ve onların eğitimlerini nasıl daha kaliteli hala getirebileceğimiz noktasında bir toplantı gerçekleştirdik. Orada ve her platformda söylediğim gibi bu dünyada her şey insanoğlu için yapılıyor. Bütün iyiliklerde, kötülüklerde insan için ve insan eliyle yapılıyor. Dolayısıyla eğitim üreticilerimize ısrarla şunu söylüyorum. Bu şehrin en kıymetli canlıları olan 485 bin çocuğumuza, sizlerin en kıymetlilerine nasıl davranılmasını istiyorsanız öyle davranın. Her ne kadar tüm anne ve babalar evlatlarının doktor veya mühendis olmasını isteseler de sizden isteğim şudur; bütün çocuklarımızın okullarından mezun olurken iyi birer insan olarak mezun olmasını istiyorum. Çünkü iyi insan olmadan ne iyi bir doktor, ne iyi bir mühendis, ne de iyi bir polis olmaz. Bu yüzden önceliğimiz iyi insan yetiştirmek. İyi insan olmadan hiçbir şey olmaz. Buradaki konunun da bu kapsamda olması beni mutlu etti. Bizler de gönlü güzel iyi insanlar, iyi gençler yetiştirmek istiyoruz. İnşallah da bunu hep birlikte başarırız. Etkinliğin Antalya’mıza, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmasından sonra Vali Yazıcı, Osman Egin ve Hüseyin Öresin’e plaket takdim etti. Programın sonunda Vali Yazıcı, erkekler hafızlık yarışmasında dereceye giren Ahmet Mahmut Sezer, İdris Uysal ve Furkan Ertaş’a hediyelerini vererek başarılar diledi.

(Haber Merkezi)

AdminAdmin