GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-01-2022 22:12   Güncelleme : 05-01-2022 22:12

Bir sürü katakulli işler!

Bir sürü katakulli işler!

-Voynn hayırlı olsun gari!

Sonunda imara kavuştu Tekirova!

-Gücüle be sonunda oluyor.

Bugün gittik bizde, Belediye Başkanı, ekibi imar planıyla ilgili toplantı yaptılar nasıl bir süreç işleyeceğini anlattılar işte.

Ne diyelim Hayırlısı olur inşallah Tekirova için.

-Yıllardır bekliyordunuz.

-Öyle valla yıllardır Yusuf’un yediği hurmalar Tekirovalıları tırmaladı.

Gerçi bir tek bizi değil koca Kemer’i tırmaladı hala tırmalıyor da…

Bizim Tekirova’nın yılan hikayesine dönen imar planının neden bu zamana kadar kaldığını biliyor musun sen?

-Yok tam bilmiyorum.

-Bak şimdi yıl 2008, Yusuf Üras Tekirova Belediye Başkanı, o yıl içinde hali hazır harita revizyonu, imar planı revizyonu 3194/18 madde uygulaması hizmet alımı işi ihalesi yapılıyor, ihaleye 6 firma teklif dosyası veriyor. En düşük teklif yaklaşık 240 bin TL verilmiş, en yüksek teklif veren de 770 bin TL demişlerdi o tarihte. Yusuf Üras ne yapıyor? İhaleye en yüksek teklif veren firmaya ihaleyi veriyor. İhaleyi alan firma da eksik evrak vermesine rağmen ihaleyi kazanıyor işte. Sonrasında ortada imar planı onayı olmadan yaklaşık 500 bin TL gibi para parça parça önceden ödeniyor. Ortada imar plan uygulaması yok, yapılan bir iş yok ama paralar ödeniyor. Daha sonra ise nasıl oluyorsa artık seçim zamanı gelince birden sözleşme feshi ediliyor, yani ihale iptal ediliyor.

İşte bizim Atom Karıncanın becerileri ne diyelim!

Yolsuzluk mu dersin usulsüzlük mü dersin bir sürü katakulli işler!

Ne hikmetse bir dönem Ak Parti’den aday olan Yusuf Üras kazanamıyor.

Yine durmuyor, bu sefer Cumhur İttifakının ortağı MHP’den aday oluyor acar Yusuf. Bu sefer önceki aldığı oyu da alamıyor, ama adamda durmak yok enerji bol.

Şimdi de parti parti gezip aday olabilmek için tekrar ortalıkta geziyor. Yusuf’un Kemer’e yaptıkları öyle böyle değil, bir sürü dosyaları hala Kemer Adliyesi’nde sıraya dizilmişken, Yusuf, Kemer Belediye Başkanı olma sırasına girebiliyor…

Neymiş konuşuyor işte “Ben koltuktan güç almak için değil, koltuğa güç vermek için başkan olmak istiyorum” diyor.

Bu saatten sonra geçecek bunları arkadaş!

Biz çok iyi biliyoruz o verdiği güçleri, bak zamanında ortada olmayan imar planından ödenen 500 bin TL Yusuf’u Atom yapmış daha ne diyelim…