YAŞAM
Giriş Tarihi : 23-07-2021 19:27   Güncelleme : 23-07-2021 19:27

Bayramlaşmada aşı çağrısı!

Kemer protokolü, Kurban Bayramı’nın 2’nci günü resmi bayramlaşma töreni için Atatürk Parkı’nda bir araya gelerek, bayramlaştı. Bayramlaşmada aşılanmanın önemine dikkat çeken Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, “Aşı olmak isteyen vatandaşlarımız hem hastanemizde hem sağlık merkezlerimizde hem de belirli noktalarda kurulan aşılama istasyonlarında aşılarını yaptırmalarını bekliyoruz. Bu salgınla mücadele noktasında elimizde başka bir silah yok. Herkesin aşılama konusunda duyarlı davranmasını istiyoruz” dedi.

Bayramlaşmada aşı çağrısı!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer'de Kurban Bayramı dolayısıyla resmi bayramlaşma töreni düzenlendi. Kemer Kaymakamlığı tarafından organize edilen bayramlaşma programı ilk olarak Atatürk Parkında yapıldı. Bayramlaşmaya Kaymakam Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, salgınla mücadelede aşılanmanın önemine dikkat çekerek, aşı çağrısında bulundu. Aşılama konusunda herkesin çekinmeden aşı olması için tüm sağlık çalışanlarının gece gündüz görevlerinin başında olduğunu bildiren Kaymakam Gemici, “Aşı olmak isteyen vatandaşlarımız hem hastanemizde hem sağlık merkezlerimizde hem de belirli noktalarda kurulan aşılama istasyonlarında aşılarını yaptırmalarını bekliyoruz. Bu salgınla mücadele noktasında elimizde başka bir silah yok. Herkesin aşılama konusunda duyarlı davranmasını istiyoruz. Vatandaşlarımızdan da etrafında aşı olmayanların ikna edilmesi konusunda destek bekliyoruz” diye konuştu.

Atatürk Parkı’ndaki bayramlaşmadan sonra Kaymakam Yücel Gemici ile protokol üyeleri, ilk olarak İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti. Burada tören mangası tarafından karşılanan Gemici ile beraberindekiler, rütbelilerin yanı sıra vatani görevini yapan askerlerin de bayramlarını kutladı. Komutanlığın bahçesinde bir süre askerlerle sohbet eden protokol üyeleri, daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geçerek polislerin bayramını kutladı. Protokol üyeleri daha sonra ilçedeki şehit ve gazi ailelerini ziyaret ederek bayramlaştı.