SİYASET
Giriş Tarihi : 18-06-2020 15:49   Güncelleme : 18-06-2020 15:49

Bayar: Sabır taşı çatladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş'ın kendisini istifaya davet etmesi üzerine yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Başkan Bayar, "Sabır taşı çatladı ama AKP İl Başkanı hala suskun. Çaydan, sinekten bahsederek rüşvet skandalını örtbas edemezsiniz" dedi.

Bayar: Sabır taşı çatladı

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar'dan AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş'ın açıklamalarının ardından cevap verdi. Başkan Bayar'ın yaptığı açıklamada, "Serik’teki rüşvet skandalı ile ilgili açıklamalarımız epey ses getirmişe benziyor. Ancak rüşvet skandalına karşı gözünü, kulağını kapatan AKP İl Başkanı Ethem Taş, konuyla ilgili verecek cevabı olmadığından olsa gerek, sivrisinek diye açmış ağzını, Boğaçay diye yummuş gözünü. Yetmemiş, bir de bizleri iftira atmakla suçlamış. Akabinde istifaya davet etmiş. Bizi boş verin de, Dışişleri ve Turizm Bakanı’nın; Vali’nin, Cumhur İttifakı vekillerinin olduğu toplantıda önceki dönem Serik Belediyesi ile ilgili 500 Bin Liralık rüşvet itirafı konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Madem tüm bunlar iftira, öyleyse rüşvet skandalıyla ve hediye edildiği söylenen lüks araçla ilgili basında çıkan haberlere cevap vermek yerine neden erişim engeli getirttiniz? Biz kamuoyunda dile getirilen iddiaları gündeme taşıdık. Eğer bu iddialar yalan ise, o zaman bize doğruları açıklayın! Biz Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Hiçbir yetimin hakkını yedirmeyeceğiz bunu bilesiniz" ifadelerine yer verdi.

‘YÜREĞİNİZ VARSA RÜŞVET OLAYINI SORGULAYIN’

Rüşvetle alakalı sessizliğini koruyan AKP İl Başkanı Ethem Taş'tan konuyla ilgili açıklamalar ve adımlar beklediğini sert sözlerle ifade eden Bayar, “Eğer bu iddialar yalan ise, yüreğiniz de var ise, bu rüşvet skandalını gündeme getiren Bakanlara çağrı yapın, mertçe, delikanlıca deyin ki; Bu rüşveti kim aldı? Rüşveti alan ve veren ile ilgili neden kamuoyuna bir açıklama yapılmıyor? Rüşveti adeta itiraf eden bakanlar niye susuyor? İhbar niteliğinde olan bu itiraflar karşısında Cumhuriyet Savcılarına suç duyurusunda bulunmamıza rağmen neden geri dönüş alamıyoruz? Bizi değil, yüreğiniz varsa bu rüşvet skandalını gündeme taşıyan Bakanları istifaya davet edin! Yüreğiniz varsa bu rüşvet skandalının peşini bırakmayın, sorumluları ortaya çıkartın” şeklinde konuştu.

‘HODRİ MEYDAN’

Ethem Taş'ın sivrisinekler, Boğaçay ve su faturalandırmaları hakkındaki iddialarına da yanıt veren Bayar, kamuoyunun önünde Antalya hakkında konuşmak üzere Taş’a bir de davette bulundu. Bayar, “AKP İl Başkanı'nın gündeme aldığı diğer konulara gelecek olursak; Antalya Büyükşehir Belediyemizin ve Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'in yazılı ve görsel basında defalarca kez Boğaçay, sivrisinek ilaçlama çalışmaları ve su faturaları hakkında, Antalya halkını bilgilendirme amacıyla açıklamalarda bulunduğunu kendisine hatırlatırız. Serik'teki rüşvet skandalı hakkında 3 maymunu oynayan AKP İl Başkanı’nın gündemi değiştirmek için ortaya koyduğu iddiaların aslı şudur ki; Antalyalıların istememesine rağmen Boğaçay’ı bu şehrin başına bela eden sizlersiniz! Zam gelmediğini bildiğiniz halde, gündem değiştirmek adına su faturaları hakkında konuşmaya devam eden de sizlersiniz! 2014’te göreve geldiğinizde, 3 bine yakın işçiyi sürgüne gönderen yine sizlerdiniz! AKP İl Başkanı’na sesleniyorum. Amacınız Antalya’yı konuşmaksa; istediğiniz yayın organında, istediğiniz gazetecilerle, kamuoyunun gözü önüne çıkıp Antalya’yı konuşalım. Serik’te akıbeti belli olmayan 500 bin liralık rüşveti, Ulualan’da ranta teslim edilmek istenen bölgeyi, Aksu’da hukuk tanımayarak inşa edilen alışveriş merkezini konuşalım. Gündem değiştirmeye çalışarak, topu taca atarak yolsuzluklarınızın, hukuksuzluklarınızın üstünü örtemezsiniz. Buna müsaade etmeyeceğiz! Hodri meydan!” dedi.

(Haber Merkezi)