TURİZM
Giriş Tarihi : 01-06-2020 15:02   Güncelleme : 01-06-2020 15:02

Başkan Topaloğlu: Turizme hazırız

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 ay boyunca kapalı kalan plaj, restoran, kafe gibi işletmelerin yeniden açılmasının ardından Kemer’deki işletmelere hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kemer Belediyesi ayrıca, Kemer’de resmi kurumlar, camiler, park ve bahçeler, otobüsler, duraklar ve yollardan sonra kahvehaneler de dezenfekte işlemi gerçekleştirdi.

Başkan Topaloğlu: Turizme hazırız

Şüheda PARTAL

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokalleri normalleşme sürecinde açıldı. Kemer Belediyesi de vatandaşların yoğun olarak kullandığı kahvehane ve kıraathanelerde, hummalı bir çalışma başlattı. Belediye ekipleri, normalleşme süreci öncesi ilçede bulunan kahvehane ve kıraathanelerde dezenfekte çalışmaları yaptı.

TOPALOĞLU’NDAN İŞLETMELERE ZİYARET

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer’de de uzun süre sonra kapılarını yeniden açan işletmelere hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak bol kazançlar temennisinde bulundu. Normalleşme sürecinde yeni bir yaşam tarzına herkesin alışması gerektiğine dikkat çeken Başkan Topaloğlu, ziyaret ettiği işletmelerde özellikle sosyal mesafe, maske ve eldiven kullanımı kurallarına kesinlikle uyulması gerektiğini belirtti.

‘BİZ TURİZME HAZIRIZ’

Koronavirüsün dünyayı etkilediği gibi Kemer’i de etkilediğine değinen Topaloğlu, “Bu mevsimde Kemer’in bu kadar boş kalacağına kimse inanmazdı. Pandemi süreci her şeyi alt üst etti ancak bugünden itibaren normalleşme sürecine girdik. Kemer’de de plajlar, kafeler, restoranlar açılmaya başladı. Biz de işletmelere ziyarette bulunarak hayırlı sezonlar temennisinde bulunduk. Biz belediye olarak sürekli sahada çalışıyoruz. Ekiplerimiz normalleşme sürecinde açılacak olan kıraathaneler ve kahvehanelerde dezenfekte çalışmaları yaptı. Diğer yerlerde de rutin olarak dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor. Sosyal mesafe, maske ve temizlik kuralları konusunda uyarılarda bulunduk. Bu kurallara uyarak yaşamımızı devam ettireceğiz. Belediye ekiplerimiz günlük olarak gerekli bilgilendirmeleri yapacak. Kemerimize yerli ve yabancı misafirlerimizi bekliyoruz. Biz turizme hazırız” diye konuştu.