SİYASET
Giriş Tarihi : 04-10-2020 18:11   Güncelleme : 04-10-2020 18:11

'Başka bir Kemer yok'

İlçe ziyaretleri kapsamında Kemer’e gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Kemer'de doğru siyaset yapılması gerektiğine işaret eden Bayar, “Biz belediye meclis üyesi arkadaşlarımıza her zaman doğrunun yanında olmalarını söylüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin devamlı her şeye muhalif olan bir parti olmadığını her yerde gösterdiğimiz gibi Kemer'de de göstermelerini istiyoruz. Önergeleri kim verirse versin doğruysa Kemer’in ve halkının yararına ise bunlara tamam demelerini istiyoruz. Kemer’e sahip çıkmaları gerektiğini söylüyoruz. Çünkü Türkiye'de başka bir Kemer yok. Devamlı Kemer halkının yanında olmak gerekiyor. Biz düne bakmıyoruz, biz yarına bakıyoruz” dedi.

'Başka bir Kemer yok'

Şüheda PARTAL

İlçe ziyaretleri kapsamında Kemer’e gelen CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, İlçe Başkanı Hüsnü Ünal ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün’e açıklamalarda bulundu. Ziyaret öncesi ilçe teşkilatı ile bir araya gelerek toplantı düzenlediklerini belirten Bayar, “İlçe Denetim Kurulu üyelerimizle genel ve Kemer politikası hakkında konuştuk, örgütlenme çalışmaları hakkında konuşup fikir alışverişinde bulunduk. Ayrıca Belediye Meclis üyelerimizle de bir toplantı gerçekleştirdik. Tabi Kemer’e gelmişken meclis toplantısına da katıldık ve belediye başkanımızı ziyaret ederek çayını içtik” dedi.

‘BAŞKA BİR KEMER YOK’

Kemer'de doğru siyaset yapılması gerektiğine işaret eden Bayar, “Kemer bizim için çok önemli. Biz belediye meclis üyesi arkadaşlarımıza da her zaman doğrunun yanında olmalarını söylüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin devamlı her şeye muhalif olan bir parti olmadığını her yerde gösterdiğimiz gibi Kemer'de de göstermelerini istiyoruz. Önergeleri kim verirse versin doğruysa Kemer’in ve halkının yararına ise bunlara tamam demelerini istiyoruz. Kemer’in denizini, sahilini, doğasını ve ormanını korumalarını Kemer’e sahip çıkmaları gerektiğini söylüyoruz. Çünkü Türkiye'de başka bir Kemer yok” diye konuştu.

‘BİZ YARINA BAKIYORUZ’

İlçe örgütlerinden 15 günde bir rapor istediklerini belirten Bayar, “15 gün boyunca ne yaptınız nereyi ziyaret ettiniz kimlerle görüştünüz yani Cumhuriyet Halk Partisi için ne yaptınız diye rapor istiyoruz. Kendiniz için bir şeyler yapacaksınız elbette insanız, doğuyoruz büyüyoruz ihtiyaçlarımız var ama bunun yanında da Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilçe başkanı, denetim kurulu, kadın kolları, gençlik kolları ve üyeleri olarak partisine bir şeyler katmaları gerekir. Bu da Kemer’in 12 mahallesinde arazide çalışmak insanlara dokunmak insanların sorunlarını alıp belediyesel olarak çözme yoluna gitmek, kamusal ise kamusal olarak çözme yoluna gitmek ve devamlı Kemer halkının yanında olmak gerekiyor. Biz düne bakmıyoruz, biz yarına bakıyoruz” dedi.

‘SİYASETTE DARILIYORSAN SİYASET YAPAMAZSIN’

Kemer’de sorunların 2 yıllık sorunlar olmadığına 20 yıllık sorunlar olduğuna değinen CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, sözlerine şöyle devam etti:

“Kemer'de 20 yıllık sorunlar var ve o sorunları da biliyoruz. Özel bir ortamda o 20 yılı bir bir bu yıla kadar getiririz. Ama siyasette uzlaşmacı olacaksın, düne bakmayacaksın dünden ders alacaksın. Siyasette dargınlık yoktur. Kırgınlık olabilir, ancak kırgınlıkta geçicidir. Siyasette darılıyorsan siyaset yapamazsın. Kiminle darılacaksın? Niye darılacaksın? Dün karşı karşıya gelirsin bir sonraki dönem kol kola omuz omuza gelirsin. Genel siyaset de böyledir, yerel siyaset de böyledir. Onun için biz ilçe başkanımızın nezdinde il örgütü olarak bir başkan olarak ne gerekiyorsa destek veriyoruz. 18 ilçemize verdiğimiz gibi Kemer’e de destek veriyoruz. Alo dedikleri zaman buraya geliyoruz. Bu pandemi sürecinde örgütümüzün elinde ne kadar olanak varsa haklarına ne düşüyorsa fazlasıyla ilçe örgütümüze veriyoruz. Onlarla da çalışmak istiyoruz. Sağ olsun ilçe başkanımız da emekli olması nedeniyle çok fazla işi yok arabasına biniyor gücün yettiği kadar çalışıyor. Bugün de söyledim milletvekili ise milletvekili desteği başkan ise il başkanı desteğiyle her zaman yanındayız. Ben bunu siyasi olarak söylemiyorum, her ilçeye söylüyorum.”

‘ONLARIN ŞEFFAFI 4 DUVAR İÇERİSİNDEKİ ŞEFFAF’

“Türkiye'nin önümüzdeki seçimi kaybetme gibi bir lüksü yok” diyen Bayar, “Şunu net söylüyorum önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi'nin önderliğinde Millet İttifakı iktidara gelecektir. Onun için 18 yıllık AKP iktidarı ülkeyi bitirdi. Bunları tartışmamıza gerek yok. Tüm milli varlıklarımızı parsel parsel yediler. En son MUÇEV diye bir şey kurdular, bununla Trakya'dan Hatay'a kadar ne kadar deniz kenarında önem arz eden plajlar ve koylar varsa hepsini gayri yasal hukuki olmadan kiraladılar. Nedir gayri yasal hukuk Kardeşim? Siz ilan verdiniz mi? İhaleye çıktınız mı? veya bunu kullanan adama ya bunu tekrar kullanacaksın diye dediniz mi? Yok. Bir ay sonra 5 ay sonra işte buradan gitmiş, burayı da kiralamışlar. Ondan sonra çıkıyorlar röportajda ‘Biz şeffaf bir şekilde yaptık’ diyorlar. Onların şeffafı 4 duvar içerisindeki şeffaf. Yani dört duvar arasındaki ihaleler onlar için şeffaf. Onun için bizim çok çalışmamız lazım. Daha dikkatli duyarlı olmamız gerekir, kulağımızı çok açmamız gerekir ve çok dinleyip az konuşmamız gerekir. Çok dinleyeceğiz, devamlı konu veri toplayacağız, bu verileri de biriktirip seçmene ve kamuoyuna doğru olarak lanse edeceğiz. Onun dışında ben her şeyin iyi olacağına inanıyorum. Çalışıyoruz, gerçekten çok çalışıyoruz. 24 saatin en kötü ihtimali 15 saatini çalışmaya ayırıyoruz. Geçmişte Baykal'ın aday göstermeyeceğim dediği de yanlıştı gerekçesini muhakkak söylemeliydi. O zaman bu adam burada aday göstermeyecekse gelirsin burada çalışma yaparsın, örgüte dersin ki; Mustafa ile buluşacaksınız, Mustafa'nın şöyle böyle sıkıntıları var veya il örgütünü uyarırsın, Kemer’e özel önem verin. Gerekirse Kemer’i O günkü koşullarda yönlendirsin” şeklinde konuştu.