GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-10-2020 17:57   Güncelleme : 25-10-2020 17:57

Azerbaycan’a destek

İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Çelik ve yönetim kurulu üyeleri Antalya Azerbaycan Kültür Dayanışma Derneği yönetim kurulu ve üyeleri ile kahvaltıda buluştu. Azerbaycan’ın Antalya’dan Kıbrıs'tan veya Türkiye'deki herhangi bir yerden hiçbir farkı olmadığını belirten Çelik, “Azerbaycanlı kardeşlerimizin acıları acımız mutlulukları mutluluğumuzdur” dedi.

Azerbaycan’a destek

Şüheda PARTAL

İYİ Parti Kemer İlçe Teşkilatı, İlçede yaşayan ve Antalya Azerbaycan Kültür Dayanışma Derneği yönetim kurulu ve üyelerine kahvaltı verdi. Kahvaltıya, İYİ Parti Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Çelik ile yönetim kurulu üyeleri, Antalya Azerbaycan Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Azer İsmail, Türkiye Boks Milli Takımı Antrenörü Cengiz Cihangiroğlu, ressam Serhad Rzaev, ressam Hadir Hüseyinov ve dernek üyeleri katıldı.

Kahvaltıda konuşan Hüseyin Çelik, “Azerbaycan Ermenistan meselesi konusunda bugün İYİ Parti İlçe Teşkilatı olarak Azerbaycanlı kardeşlerimizle bir araya gelmeyi uygun gördük. Bizim nazarımızda Azerbaycan’ın Antalya’dan Diyarbakır'dan Kıbrıs'tan veya Türkiye'deki herhangi bir yerden hiçbir farkı yoktur. Azerbaycanlı kardeşlerimizin acıları acımız mutlulukları mutluluğumuzdur. Burada davete katılan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Antalya Azerbaycan Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Azer İsmail ise, “Bizde Azerbaycanlı Türk olarak teşekkür ediyoruz. Tüm Türk kardeşlerimize minnettarlığımızı teşekkürlerimizi sunuyoruz, bizleri tarih boyunca yalnız bırakmadılar. Şu anda da ülkemizde süren savaşta kendi topraklarımızı geri almak için Türkiye'nin yanımızda olmasından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İYİ Parti Kemer İlçe Dış Politikalar Başkan Yardımcısı Emre Yener de “İki devlet tek millet olan Azerbaycan’ın her zaman yanında olduğumuzu bilmesi lazım. Buradan özellikle belirtiyorum Karabağ’ın özellikle Azerbaycan'ın bir toprağı olduğunu tüm dünyanın bilmesi gerekir. Şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Her zaman Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu bilmesini istiyorum” dedi.