KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 06-03-2020 16:32

Antika tutkunlarını heyecanlandıran festival

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, antika tutkunlarına sosyal medya hesapları üzerinden müjde verdi. Dokumapark 2020 etkinlik takviminin ilk projesinin Antalya Antika Festivali olduğunu duyuran Tütüncü, "Antalya'nın antikacı esnafına heyecan kazandıracak etkinlik için ilk toplantı gerçekleşti. Detaylar yakında" dedi.

Antika tutkunlarını heyecanlandıran festival

Dokumapark içinde 2020 yılı etkinlik takviminin Antalya Antika Festivali ile başlayacağını açıklayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, antika tutkunlarına müjde verdi. 20- 29 Mart tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan Antalya Antika Festivali, etkinlik ve mezatlarla renklenecek. Bir hafta süresince her akşam antika mezatlarının gerçekleşeceği festival, koleksiyoncularla, antika toplayıcılarını bir araya getirecek.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB), Antalya Fotoğrafçılar Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Odası'nın da destek verdiği proje için hazırlıklar da son aşamaya gelindi. Festival bünyesinde kurulacak antika kitap tezgahları da festivale renk katacak. Sahaf ve antika kültürünü Antalyalıların doyasıya yaşacağı festival diğer illerden de yoğun ilgi görecek.

(DHA)