GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-06-2022 01:23

Antalya iş dünyası Kemer’de buluştu

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) ev sahipliğinde 'Kemer Antalya İş Dünyası Buluşması' adı altında Antalya SİAD başkan ve yönetim kurulu üyeleri Ayışığı Parkı’nda bulunan Qualista Beach’te bir araya geldi. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin öncülüğünde düzenlenen buluşmada, Antalya ve Kemer’de bulunan iş insanları dernekleri ortak çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulundu. Idyros Antik Kenti kazı çalışmaları ve Kemer Sualtı Arkeoloji Müzesi alanında da incelemelerde bulunan SİAD başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Idyros Antik Kenti’nin Kemer turizmine kazandırılması gerektiğine vurgu yaptı. SİAD üyeleri ayrıca, ATSO tarafından ilçeye kazandırılan Eğitim ve Sanat Merkezi’ni de gezdi.

Antalya iş dünyası Kemer’de buluştu

Şüheda PARTAL

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) ev sahipliğinde 'Kemer Antalya İş Dünyası Buluşması' adı altında Antalya SİAD başkan ve yönetim kurulu üyeleri Ayışığı Parkı’nda bulunan Qualista Beach’te bir araya geldi. Buluşmaya Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel, Akdeniz Üniversitesi Kemer Sualtı Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Hakan Öniz, ATSO Başkanı Davut Çetin, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkan Yardımcısı Ahmet Duran Yenigün, KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, Kemer Tur ve Kemer Vip Tur Başkanı Oktay Çelik, Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Başkanı Osman Sert, Antalya İş İnsanları Derneği (ANTİAD) Başkanı Ferhat Yıldız, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (AKSON) Antalya Şube Başkanı Cahit Urfan, Yörük Sanayici ve İş İnsanları Derneği (YÖRSİAD) Başkanı Aykut Ege, Antalya Doğu ve Güneydoğu İş İnsanları Derneği (ADGİAD) Başkanı Ercan Özbay’ın yanı sıra Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği (AGİDER), Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD), Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD), Altınova Sanayici ve İş Adamları Derneği (ALTINSİAD), Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD), Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONSİAD) yönetim kurulu üyeleri ile temsilcileri katıldı.

IDYROS ANTİK KENTİ’NDE İNCELEME

ATSO öncülüğünde düzenlenen buluşmada, Antalya ve Kemer’de bulunan iş insanları dernekleri tanışma fırsatı bulurken, ortak çalışmalar konusunda da fikir alışverişinde bulundu. Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel ve AÜ Kemer Sualtı Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Hakan Öniz ile bir araya gelerek istişarelerde bulunan SİAD başkan ve yönetim kurulu üyeleri ardından Idyros Antik Kenti kazı çalışmaları ve Kemer Sualtı Arkeoloji Müzesi alanında incelemelerde bulundu ve Doç. Dr. Öniz’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. SİAD başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Idyros Antik Kenti’nin Kemer turizmine kazandırılması gerektiğine vurgu yaptı.

ATSO EĞİTİM VE SANAT MERKEZİ’NE ZİYARET

SİAD başkan ve yönetim kurulu üyeleri ATSO Başkanı Davut Çetin ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile birlikte ATSO tarafından yaptırıldıktan sonra Kemer Belediyesi’ne devredilen ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi’ni gezdi. SİAD başkan ve yönetim kurulu üyeleri, sınıfları gezerek, kursiyerlerle de sohbet etti. Merkezde eğitim alan kursiyerler, katılımcılara öğrendikleri eserlerden kesitler de sundu.

TOPALOĞLU’NDAN ZEYBEK SÜRPRİZİ

Başkan Topaloğlu, ATSO Başkanı Çetin ve beraberindekilere sürpriz yaparak zeybek oynadı. Topaloğlu’nun zeybek oynamasını ilgiyle izleyen Çetin ve beraberindekiler, Topaloğlu’nu güzel oyunundan dolayı tebrik etti. Öte yandan ATSO Başkanı Çetin, merkezde eğitim alan çocuklara dondurma ısmarlamayı da ihmal etmedi.

ÜLKER- ORDUVAR AKMAN ANAOKULU’NA ZİYARET

SİAD başkan ve yönetim kurulu üyeleri Kemer’in ilk turizmcilerinden olan hayırsever Orduvar Akman’ın yaptırdığı Ülker-Orduvar Akman Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde incelemelerde bulundu. Yapımı hızla ilerleyen ve çalışmalarda sona doğru gelinen anaokulunun içini gezen Çetin beraberindekiler, anaokulunun kapasitesi, verilecek olan dersler, oyun alanları, başvuru sayıları gibi konularla ilgili bilgi aldı.

EĞİTİME DESTEK SÜRECEK

Başkan Topaloğlu, ATSO Sanat ve Eğitim Merkezi’ni yaptıran ve Kemer Belediyesine devrini yapan ATSO Başkanı Çetin’e teşekkür ettiğini söyledi. Merkezde şu anda 730 kursiyerin ücretsiz eğitim aldığını anlatan Topaloğlu, “Davut Çetin Başkanım yaptığı yatırımı yerinde gördü ve mutlu oldu. Emeklerin boşa gitmediğini gördü. Biz de mutluyuz. Kemer halkı da mutlu. Kemer Belediyesi olarak sanata ve kültürel faaliyetlere değer katmaya devam edeceğiz. Anaokulumuz da bitmek üzere. Davut başkan okulumuzu gezi ve çok beğendiğini söyledi. Eğitim yoksa gelecek yok dedi. Orduvar Akman ve Ülker Akman’a çok teşekkür ettiğini söyledi. Eğitime yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu.

Çetin ise anaokulunda incelemelerde bulunduğunu belirterek, “Yapımı devam eden anaokulu çok güzel olmuş. Orduvar Akman beye verdiği katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar gezdiğim en güzel anaokullarından biri. Burası Kemer’de eğitime ciddi destek verecektir diye düşünüyorum. Çocuklarımıza yabancı dil dahil her eğitim verilecek. Orduvar bey ve belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

AdminAdmin