YAŞAM
Giriş Tarihi : 13-01-2022 20:35   Güncelleme : 13-01-2022 20:35

Alacasu’yu birlikte temizlediler!

Muratpaşa İlçesinde yaptığı çağrılarla çevre temizliği çalışmaları yapan Ukraynalı Viktoria Babicheva’nın sosyal medyadan yaptığı çağrı ile bir araya gelen onlarca kişi, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ve Kemer Belediye ekipleriyle Alacasu Koyunda çevre temizliği yaptı. Yerleşik yabancılar ve Türk vatandaşlarının da destek verdiği çevre temizliği etkinliği sonunda bir kamyonet dolusu çöp topladı.

Alacasu’yu birlikte temizlediler!

Şüheda PARTAL

Muratpaşa ilçesinde 14 yıldır yerleşik olarak yaşayan Ukraynalı Viktoria Babicheva, çevreye olan duyarlılığını göstermek amacıyla Çamyuva Mahallesindeki Alacasu Koyunda KETOB ve belediye ekipleriyle çevre temizliği yaptı. Etkinliğe turistlerin yanı sıra yerleşik yabancılar ve Türk vatandaşları da destek verdi. Yaptığı çevre temizliği fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak ‘temizlik’ çağrısı yapan genç kadın, kısa sürede çok sayıda destekçiye ulaştı. Çevre temizliği etkinliği sonunda bir kamyonet dolusu çöp topladı.

Babicheva, yaptığı açıklamada, çevreye karşı her zaman duyarlı olmaya çalıştığını belirterek, Alacasu Koyunda yapılan temizliğe destek veren Kemer Belediye personeline teşekkür etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, çevre duyarlılığından dolayı Ukraynalı Babicheva’ya teşekkür etti. Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak Alacasu Koyunda ve diğer koylarda haftanın belirli günlerinde rutin olarak temizlik yaptıklarını anlatarak, “Belediye olarak ilçemiz genelinde ve dünyaca ünlü koylarımızda temizlik çalışmalarına devam ediyoruz. Ukraynalı Viktoria Babiheva ile çevreye duyarlı yerli ve yabancı misafirler belediye ekiplerimizle koy temizliği yaptı. Onlarca çöp poşeti dolduruldu. Duyarlı davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızdan da çevreye karşı daha duyarlı olmalarını bekliyoruz.” diye konuştu.