GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-06-2021 16:38   Güncelleme : 06-06-2021 16:38

5 yıldızlı Çamyuva Halk Plajı açıldı

Kemer’e bağlı Çamvuya Mahallesi'nde yaklaşık 350 metre sahil uzunluğuna sahip olup 33 bin 261 metrekare alanda toplam bin 500 şezlong kapasiteli Çamyuva Halk Plajı’nın açılışı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın katılımıyla yapıldı. Kemer’in turizm destinasyonlarının başında yer aldığını anlatan Alpaslan, halk plajının yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

5 yıldızlı Çamyuva Halk Plajı açıldı

Şüheda PARTAL

Çamyuva Mahallesi’nde yaklaşık 350 metre sahil uzunluğuna sahip olup 33 bin 261 metrekare alanda toplam bin 500 şezlong kapasiteli Kemer Çamyuva Halk Plajı’nın açılışı yapıldı. Açılış törenine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Çevikol Tuncer, Kültür ve Turizm İl Müdürümüz Candemir Zoroğlu, Milli Emlak Daire Başkanı Oğuzhan Sürmeli, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adlıhan Dere, Kemer Esnaf Odası Başkanı Bolat Ünsal ile çok sayıda turizmci ve vatandaş katıldı.

‘TURİZMDE HEDEFİMİZ BÜYÜK!’

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, açılışta yaptığı konuşmasında, halk plajının yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. 2023 yılı için turizmde çok iddialı ve çok büyük hedeflerin olduğunu söyleyen Alpaslan, “20 milyonu Antalya’da olmak üzere Türkiye’de 75 milyon turisti ağırlayıp, 65 milyar dolar gibi Türkiye açısından çok büyük önem ifade eden bir hedefimiz vardı ve bu hedefe emin adımlarla ilerlemekteydik. Bu hedeflere ulaşmamızın önünde de herhangi bir sorun gözükmüyordu. Her şey gayet iyiydi, rakip ülkelere göre çok fazla üstünlüklerimiz vardı. Özellikle kültürümüz, doğamız, arkeolojik değerlerimiz, ki bunlar kopyalanması mümkün olmayan, bu topraklar tabii insanlığın ve uygarlığın ilk başlangıç noktası olduğu için tarih boyunca birçok değerli ve paha biçilmez değerleri de bünyesinde barındırıyor. Bu avantajlarımızla beraber biz dünyada 2023’te ilk 5 içerisine giren 65 milyar doların üzerinde turizm geliri olan bir ülke konumuna gelecektik” dedi.

Alpaslan, turizmin, iş demek, istihdam demek, insanlar açısından sonuçları çok önemli bir yer tutan, katma değeri çok yüksek olan, tarımdan ticarete, mobilyadan her türlü üretime kadar birçok alanda olumlu etkisi olacak olan bir sektör olduğunu dile getirerek, “Dolayısıyla Türkiye böyle bir konjonktürde emin adımlarla ilerlerken, maalesef 2019 sonlarında Çin’de ortaya çıkan Covid19 virüsü tüm dünyayı etkilediği gibi maalesef bizi de etkiledi. Ekonomimizi, insanların hayatını, konforunu, sağlığını da etkiledi” diye konuştu.

‘GÜZEL BİR TESİS OLDU’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’da açılışa katılarak mavi Bayraklı plajların Kemer’de artıyor olmasının memnuniyetini dile getirdi. Açılışı yapılan halk plajının yapıldığı alanın daha önce çok kötü olduğunu hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Kültür ve Turizm Bakanlığımız buraya çok güzel bir yatırım yaptı. Giriş ücretsiz olacak ancak şezlonglardan cüzi bir miktar alınacakmış. Her şeye rağmen çok güzel bir tesis oldu. Bu konuda emeği geçen, başta Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

‘KEMER BELEDİYESİ OLARAK HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERDİK!’

Topaloğlu, halk plajının yapımına başlanıldığı andan itibaren Kemer Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ettiklerini de kaydederek, “İnsanlar Kemer’den ev satın alıyor ve yatırım yapıyor. Denizi doğası ve sahilleri güzel olması burada en büyük etken. Daha önce Kemer’de denize girecek yer yoktu. Kemer merkezdeki Mustafa Ertuğrul Aker Parkında halk daha önce ücret ödeyerek denize giriyordu. Biz bunu kaldırdık ve yeniden düzenleyerek halka açtık. Bu tarz tesislerin artarak devam etmesini istiyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bakan Yardımcısı Alpaslan, Başkan Topaloğlu ve katılımcılar, daha sonra açılış kurdelesini keserek, mavi bayrak alan tesisin hayırlı olmasını diledi. Bakan Yardımcısı Alpaslan, Başkan Topaloğlu ve davetliler daha sonra açılışı yapılan alanı gezerek yetkililerden bilgi aldı.