TURİZM
Giriş Tarihi : 14-12-2021 19:01   Güncelleme : 14-12-2021 19:01

220 bin kişi Olympos Teleferik ile zirveye çıktı

Kemer'deki 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı'nın zirvesine ziyaretçileri taşıyan Olympos Teleferik yıl sonu gecesi düzenlendi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve teleferik personeli katıldığı gecede konuşan Genel Müdürü Gümrükçü, teleferik olarak turizm anlamında Kemer bölgesine büyük katkı sağlayan bir tesis olduklarını belirterek, “Bu yıl zirveye 220 bin misafirimiz çıktı. Pandemiye rağmen bu sayı oldukça iyi” dedi.

220 bin kişi Olympos Teleferik ile zirveye çıktı

Kemer'deki 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı'nın zirvesine ziyaretçileri taşıyan Olympos Teleferik yıl sonu gecesi düzenlendi. Shakespeare Kafede düzenlenen geceye, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü ve teleferik personeli katıldı. Gecede konuşan Başkan Topaloğlu, Olympos Teleferik’in Kemer bölgesinde alternatif turizmin en güzel örneklerinden olduğunu söyledi. Teleferiğin bölge turizmine büyük katkı sağladığını belirten Topaloğlu, “Her yıl olduğu gibi bu sene de çok sayıda misafir teleferikle zirveye çıktı. 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’na çıkan yerli ve yabancı misafirler, Kemer ve Antalya manzarasını görüntüleyerek eğlendi. Burası uluslararası bir çok organizasyona da destek veriyor. Milyonlarca izlenilirliği olan Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışları ve Run To Sky Yarışlarına büyük destek veriyor. Desteklerinden dolayı Olympos Teleferik yönetimine ve teleferik genel müdürümüz Haydar Gümrükçü’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

220 BİN MİSAFİR ZİRVEYE ÇIKTI

Olympos Teleferik Genel Müdürü Gümrükçü ise düzenlenen geceye katılarak kendilerini onurlandıran Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti. Teleferik olarak turizm anlamında Kemer bölgesine büyük katkı sağlayan bir tesis olduklarına değinen Gümrükçü, “Bu yıl zirveye 220 bin misafirimiz çıktı. Pandemiye rağmen bu sayı oldukça iyi. Kemer Belediyesinin de turizme yaptığı katkılar çok önemli. Turizm anlamında güzel çalışmalar yapıyor. Uluslararası organizasyonlara büyük destek veriyoruz. Bu konuda da bize destek olan ve gecemize katılan Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’na teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

(Haber Merkezi)